Sitemap - mapa webu

Napsal(a) Napsáno středa, 19 červen 2013 Zveřejněno v Pojmy Přečteno 3603 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Mapa webu má dva významy a pomůže vašim stránkám stát se zase o něco kvalitnější a profesionálnější. Jedná se o samostatnou (většinou .xml) stránku, na kterou odkazujeme většinou z patičky každé stránky webu.Mapa webu obsahuje seznam odkazů na všechny stránky našeho webu, které jsou hierarchicky seřazené.

Mapa webu a SEO

Z pohledu SEO nám mapa webu poskytuje plno odkazů na naše stránky, které jsou důležité při hodnocení vyhledávačů. Sitemap je nejvhodnější ukládat do kořenového adresáře webu, jelikož právě tam je nejpřístupnější a nejočekávanější ze strany vyhledávacích robotů.

Orientace pomocí mapy webu

Pomocí mapy webu a její přístupnosti v patičce, můžeme návštěvníkovi poskytnout stránku na které vidí vše, co mu může web nabídnout nebo ho nasměrovat pokud na webu zabloudí. Sitemap by měla být shodná s reálnou strukturou stránek a drobečkovou navigací, aby nemátla uživatele.

Volíme textovou formu, bez výrazných grafických úprav pro přehlednost a jednoduchost.

Zdroje

 Naposledy změněno čtvrtek, 20 červen 2013 10:37

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177