Tvorba nadpisů

Napsal(a) Napsáno středa, 19 červen 2013 Zveřejněno v Webdesign Přečteno 3126 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Správné zvolení nadpisů v jakémkoliv kontextu a umístění na webových stránkách je náročné, ale důležité. Je to podobné jako s reklamním letákem firmy, první co si přečtete a podle čeho se rozhodujete zda budete číst dál je právě nadpis.



Každopádně by měly nadpisy korespondovat s obsahem, který následuje. Není dobré mít bombastický nadpis, který upoutá pozornost, ale obsah bude úplně o něčem jiném. To určitě nevyvolá u čtenáře zájem o náš produkt a naštvaně opustí naše stránky.

Na druhou stranu je dobré mít v nadpisech klíčová slova pro danou stránku, která nám zajistí dobrá umístění ve vyhledávačích. Vše je ale nutné řešit a psát lidsky a s citem.

Nadpis H1

Nadpisy mají 6 stupňů (h1 - h6). Kde jsou vzestupně. Tedy nadpis h1 má největší význam a nadpis kategorie h6 nejnižší. Nadpis první úrovně by měl být na každé stránce použit pouze jednou a měl by její obsah sdružovat. Například já pro tuto stánku použil nadpis úrovně h1 pro nadpis "Nadpisy".

Nadpis H2 a další

Nadpis druhé úrovně <h2> lze využít například když budu psát o jednotlivých nadpisech... Na stránce jich může být více. Blíže specifikují o čem se následující text pojednává (v našem případě bylo užito nadpisů druhé úrovně pro označení podkapitol "Nadpis H1" a "Nadpis H2 a další" ). Nadpisy druhé úrovně se doporučují použít maximálně dvakrát, ojediněle třikrát.

Nadpis H4 až H6 by se neměli užívat takřka vůbec, nebo jej výrazně omezit. Také není vhodné úrovně přeskakovat (například z H1 na H3). Pro ukázku jednotlivých nadpisů poruším pravidlo o jednom hlavním nadpisu na stránku.

Nadpis první úrovně - hlavní nadpis

Nadpis druhé úrovně

Nadpis tření úrovně

Nadpis čtvrté úrovně

Nadpis páté úrovně
Nadpis šesté úrovně

Jak sami vidíte, nadpisy čtvrté až šesté úrovně nemá téměř smysl používat, pokud si je samy nepředefinujeme v CSS dokumentu. Defaultně jsou nastaveny tak jak jsem je zobrazil. Od úrovně 3 jsou velikostně na úrovni obyčejného textu a menší, takže svůj smysl zdůraznit změnu tématu tímto ztrácí.

Zdroje

 



Naposledy změněno pátek, 21 červen 2013 08:13

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...

Více z této kategorie: « Tabulky Struktura stránek »


Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177