Co je tablet?

Napsal(a) Napsáno pondělí, 24 červen 2013 Zveřejněno v Pojmy Přečteno 3802 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Čím dál větší oblibě se u nás těší tablety. Český trh nabízí nepřeberné množství modelů od nejrůznějších výrobců, ceny nejlevnějších tabletů se pohybují okolo dvou tisíc korun. Ale k čemu tablety využívat? Co nám mohou přinést? Tablet nabízí nepřeberné množství funkcí a aplikací. Umožňuje rychlý přístup k Internetu, stejně jako k elektronickým knihám nebo časopisům, pozadu nezůstává ani široké spektrum her určených pro tablet.Jak vypadá tablet?

Jedná se o malý tenký počítač s dotykovým displejem s úhlopříčkou běžně 7-10 palců (10-25 cm).tablet1

Příslušenství

Tablety s funkcí USB HOST umožňují připojit další příslušenství. Typicky například externí klávesnici, myš a nebo flash disk. Běžným voliteným příslušenstvím je praktické pouzdro.

Operační systém

Tablety se od sebe liší nejen velikostí, ale také operačními systémy. Mezi nejvyužívanější patří tablety s OS Android. Jsou uživatelsky přátelské především k majitelům tzv. chytrých telefonů se stejným operačním systémem, ale pro své intuitivní ovládání si je oblíbí i ti z vás, kdo s Androidem nikdy nepracovali. K dalším možným variantám operačních systémů patří Windows 8 a nebo iOS, kterým disponují tablety značky Apple.tablet2

Co tablet umí? Jaká jsou jeho praktická využití?

Každá věková kategorie si pro tablet najde nejrůznější využití. Mladší generace ocení především pohodlný přístup k Internetu. Přes aplikace, které jsou volně ke stažení, je tak možné využívat aplikace Facebook, Skype, Youtube, nejrůznější internetové prohlížeče a mnoho dalšího. Opomenout nesmíme ani nejrůznější hry, které jsou pro tablety vyvíjeny. Hry si lze pohodlně zakoupit nebo zdarma stáhnout přes aplikaci Google Play.

Kromě zábavy lze tablety využívat také k práci nebo k relaxaci. Aplikace vyvinuté speciálně pro tablety nabízejí snadný přístup k internetovému bankovnictví, elektronickým časopisům nebo novinám, elektronickým knihám, přes tablety lze pouštět hudbu nebo videa, prohlížet si fotografie, samozřejmostí jsou základní aplikace typu kalkulačka nebo poznámkový blok. Během cest jistě oceníte aplikace předpovědi počasí, mapy nebo využijete tablet jak GPS navigaci.

Některá zařízení mají v sobě integrovaný i DVB-T tuner, tzn. může sloužit i jako malá přenosná televize.

Máte telefon, notebook a přemýšlíte, zda tablet vůbec využijete? Při první dovolené, při každém brouzdání na Internetu v posteli, během lenošení u vody, výletu na chalupu oceníte jeho přednosti: rychlou dostupnost informací. S tabletem získá váš život nový rozměr.

Kde koupit tablet?

Navštivte náš e-shop EO Computers a vyberte si z nepřeberného množství tabletů již od 1400 Kč!Naposledy změněno pondělí, 24 červen 2013 09:35

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...

Marián Hudec

Ing., absolvent ČVUT FEL se zaměřením na softwarové inženýství. Od roku 2003 ředitelem firmy EO COMPUTERS, která se zabývá prodejem a servisem výpočetní techniky (WWW.EO.CZ).
 

Prodej PC - eshop          Servis PC          Internet, počítače, tvorba WWW

Více z této kategorie: « Zisk Co je BSOD? »


Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177