Screenshot obrazovky pomocí JING

Napsal(a) Napsáno úterý, 18 říjen 2016 Zveřejněno v Rady a návody Přečteno 5021 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Hledáte snadný a lehce ovladatelný program na tvorbu screenshotů a snímání videozáběrů?

Pak může být jednou z možností program JING, který spojuje obě funkce dohromady. Navíc je vylepšen o možnost sdílení na Twitter, Flickr a libovolné FTP.

To vše obsahuje ve verzi zdarma.



Jing obsahuje nejen již zmíněné sdílení na Twitter  a Flickr, ale při zakoupení plné verze i možnost sdílení na www.youtube.com. V základní verzi se je možné sejmuté obrázky vylepšit vložením šipek a textu nebo můžete také použít zvýrazňovač.  Program obsahuje i funkci, kterou lze sejmuté záběry nahrát na server www.screencast.com. Po nahrání je máte k dispozici a můžete je sdílet na sociálních sítích, nebo je použít jako běžný screenshot.

Sejmutí obrazovky

Postup pro sejmutí screenu i videa je stejný. Na obrazovce na horním okraji uprostřed se nachází ovládací panel programu v podobě půlkolečka. Po najetí myši se zobrazí tři „paprsky“.  Hned první paprsek, který je označen křížkem využijeme pro vytváření screenu.

Jing-menu

V dalším kroku se na obrazovce objeví křížek, kterým najedeme na jeden z rohů výběru a pomocí dragu označíme oblast, kterou chceme snímat.

Jing-zamerny-kriz

Označená oblast zůstane aktivní a u okénka oblasti se zobrazí pruh možností. První ikonka uloží výběr jako screen. Druhá pak snímá oblast jako video. Třetí ikonku mají aktivní pouze uživatelé plné verze. Tato ikonka slouží k nahrávání z webkamery.

Čtvrtou se vracíme zpět na kříž pro výběr oblasti a můžeme vybrat oblast znovu. Poslední pátou ikonkou pak výběr oblasti zahodíme celý. Poslední věc v tomto panelu je informace o velikosti  oblasti v pixelech.

Jing-video

Úprava sejmutí

Po sejmutí obrazovky lze screen lehce upravit přidáním zvýrazňovače, textového pole, rámečku a šipky. To je však možné pouze u fotografií. Přidání těchto prvků je snadné. Z nabídky na levé straně programu vybereme požadovaný prvek a jednoduše jej vložíme. S prvky lze pracovat i později, kdy je můžete nejen přesouvat, ale i měnit velikost a barvu.

Jing-uprava

Sdílení

Pomocí ikonky tří šipek lze obrázek, ale i video nahrát na server www.screencast.com. Ten slouží  jako uživatelská knihovna.  Na těchto stránkách je i možné přidat k příspěvku komentáře.  Sdílet příspěvek můžeme i do sociální sítě Twitteru. Když jsem se o to pokoušel, pokaždé mi vznikl problém s autorizací služby.

V základní verzi můžeme ještě sdílet na Flickr, což je služba pro sdílení fotografií a, nebo na libovolný náš web s pomocí FTP. Ve verzi profil pak můžete nahrát sejmutá videa na svůj youtube kanál.

Druhý „paprsek“ – galerie

Druhý paprsek je galerie všech sejmutých a uložených obrázků. Zde můžeme nejen tyto obrázky a videa mazat, ale i dodatečně sdílet. Po rozkliknutí na detail můžeme (stejně jako v předchozím případě) sdílet na Twitter, FTP.... 

Jing-knihovna-souboru



Naposledy změněno úterý, 18 říjen 2016 09:53

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...

Petr Jiránek

Řídím projekty ve firmě WebPrezent.cz, duší jsem však hlavně markeťák a neskutečně mě baví PPC. K tomu všemu samozřejmě potřebuji mít přehled v SEO, analytice a to UX se šikne taky.

Přečtěte si i moje články na profesním blogu - o PPC reklamě, SEO nebo nástrojích, které každý den používám.

Internetová stránka: www.petrjiranek.cz


Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177