SocialRank

Napsal(a) Napsáno středa, 19 červen 2013 Zveřejněno v Pojmy Přečteno 2027 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

SocialRank slouží k ohodnocení obsahu webových stránek na sociálních sítí. Jedná se o velice férový rank, jelikož obsah, který uživatelé sami od sebe sdílí na své zdi (a vytváří tak zpětný odkaz) musí být přeci kvalitní.Je i plnohodnotnější, než SR - S-Rank, PageRank nebo Alexa rank. Důvod je jednoduchý. Každý si totiž může zakoupit zpětné odkazy, například pomocí PPC kampaně a ty se projeví pozitivně do hodnocení těchto ranků.

Na sociální síti Facebook fungují stránky - Seo Trefa - facebook, kde pomocí RSS zdroje načítáme články, aktuality, apod. z tohoto webu na kterém se nacházíte.

Pokud návštěvník našeho Faceboku klikne na tlačítko líbí se mi. Vždy kdy se objeví na zdi Seo Trefy odkaz na nový článek, automaticky se zobrazí našemu fanouškovi na zdi a je tak vytvořen zpětný odkaz na tento konkrétní článek.

Pokud fanoušek nasdílí tento odkaz, uvidí ho všichni jeho přátelé, což představuje mnohdy i stovky potencionálních fanoušků.

Pro SocialRank je to signál, že na stránku s odkazem to se mi líbí nebo sdílet by nekliknul přeci někdo kdo tuto stránku nedoporučuje a zvýší opět hodnocení.

Zdroje

 Naposledy změněno čtvrtek, 20 červen 2013 11:05

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177