Vytisknout tuto stránku

Affiliate program - provizní systém

Napsal(a) Napsáno středa, 19 červen 2013 Zveřejněno v Pojmy Přečteno 108776 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Affiliate program je nástroj na jedné straně pro zvýšení zisků na straně druhé pro získání provize. Jedná se o partnerství dvou subjektů, který funguje jako provizní systém. Jedním je prodejce produktů nebo služeb a druhým partner, který tento web propaguje. Partnerský systém je výhodou pro oba.Provizní systém je marketingový model, který je podobný PPC - Pay Per Click reklamě. Rozdíl je v tom, že provozovatel reklamy neplatí za proklik, ale až pokud na stránkách provozovatele provede zákazník nákup - konverzi. V tu chvíli zaplatí partnerovi, který na něj odkázal na jeho stránkách provizi z nákupu.

Prodávajícímu se tedy Affiliate program vždy vyplatí, jelikož platí až za provedený nákup.

Provize z Affiliate programu

Když affiliate partner zprostředkuje alespoň kliknutí na produkt nebo službu, kterou nemusí návštěvník třeba ani nakoupit, tak se tato skutečnost uloží do cookies. Pokud návštěvník navštíví stránky elektronického obchodu znovu a už nakoupí, tak jde provize partnerovi, od kterého zákazník prvotně přišel.

Někteří provozovatelé provizního systému vyplácejí provize nejen z prvního nákupu, ale i z dalších nákupů, které zákazník uskuteční. Tyto provize mají však vetšinou klesající procentní tendenci.

 Naposledy změněno čtvrtek, 20 červen 2013 10:56

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177