Pokročilé snímání obrazovky - program Gadwin

Napsal(a) Napsáno středa, 19 červen 2013 Zveřejněno v Rady a návody Přečteno 126880 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Návod Vám poradí jak pracovat s aplikací Gadwin pro rozšiřující práci s funkcí print screen. Jedná se o jednoduchou aplikaci, pomocí které můžete vybírat a ukládat konkrétní výseky obrazovky. Použití a instalace je snadná a zvládne jí každý.Tento prográmek nejvíce využijí uživatelé starého systému Windows XP, jelikož Gadwin rozšiřuje funkce tlačítka PrtScr. Systém Windows 7 již má tuto funkci implementovanou v aplikaci Výstřižky.

Program je možné stáhnout na této adrese - Gadwin print screen - download.

vysek-obrazku

Po stiskutí PrtScr se nám kurzor změní na obdelníkový výběr. Stiskneme pravé tlačítko myši a táhneme kurzorem až do výsledné pozice, kde tlačítko uvolníme.

Námi vybraný výsek (obrázek vpravo) můžeme poté libovolně přemisťovat po obrazovce pro vybrání přesnější pozice. Tímto způsobem můžeme tedy přesně vyříznout obrazovku jestě před vložením do Malování a nevyfotí se nám celá obrazovka jako Print Screen v systému Windows XP.

Takto označený výběr (obdelník) můžeme ještě měnit dle našeho uvážení. Kliknutím na hranu výběru můžeme obdelník zvětšovat či změnšovat.

Pokud jsme s výsledkem spokojeni stikneme klávesu Enter.

vysledny-vysek

Otevře se nám okno, kde uvidíme náš výsledek (obrázek vlevo), můžeme zrušit snímání nebo stisknout pokračovat a uložit výběr do schránky. V případě stisknutí pokračování otevřeme program Malování a stiskneme kombinaci kláves pro vložení - Ctrl + V a můžeme obrázek libovolně upravovat. Poté uložíme obrázek stejným způsobem jako v systému XP, tedy stisknutím kombinace kláves Ctrl + S.

 

Shrnutí

  • stisknout PrtScr
  • vybrat přesný výběr
  • spustit Malování
  • kombinace Ctrl + V
  • uložit obrázek Ctrl + S

 Naposledy změněno čtvrtek, 20 červen 2013 12:16

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177