Lukáš Kolovrat

Lukáš Kolovrat

V roce 2012 jsem absolvoval FIM na Univerzitě v Hradci Králové. Nyní pracuji ve firmě WebPrezent, kde mám na starosti PPC systémy a analytické práce. Jednou za čas si pohraji i s HTML a CSS. A taky jsem získal čestnou funkci redaktora WebZpravodaje.

 

čtvrtek, 19 únor 2015 11:05

Google Adwords pro mobily

Používáte Google Adwords? Pak vás možná potěší zpráva, že Adwords bude mít vlastní Android aplikaci.

Zatím se jedná jen o Kanadu, ale plánuje se brzké uvedení i do ČR.

Chcete vědět více? Koukněte na PPC novinky.

úterý, 10 únor 2015 08:18

Další sraz Markeťáků na Vysočině

Zajímáte se o SEO a internetový marketing? Doražte na 2. sraz Markeťáků, který proběhne už 16.2. v hotelu Jehla ve Žďáru nad Sázavou.

Ti, co byli na 1. srazu Markeťáků vědí, že účast se rozhodně vyplatila. Nasbírali spoustu cenných informací.

A jaké je téma? 3 první důležité kroky při optimalizaci webu -> čím se zabývat a co je naopak zbytečné. Přednáší SEO konzultant Radek Hojgr. Nenechte si sraz ujít.

středa, 28 leden 2015 13:56

Jak na kontrolu URL adres pomocí Xenu

Máte na starost webové stránky? Zkontrolujte je. Nic neodradí vaše návštěvníky víc, že nefunkční odkazy.

Tento SEO nástroj umí zkontrolovat celý web a najít např. vadné zpětné odkazy, duplicitní titulky a metadescription, zobrazit velikost souborů, chybějící popisky obrázků, či přesměrované stránky. Toto byste ručně zjišťovali velice zdlouhavě.

Navíc je zdarma. Zjistěte o něm více.

Letošní léto se v jižních Čechách koná konference určena speciálně e-shopařům. Pokud k nim patříte, nebo se obecně zajímáte o on-line marketing, neváhajte a doražte.

Program je skutečně nabitý a nouze nebude ani o zajímavá jména (účast povtrdil např. Pavel Ungr, či Filip Podstavec).

O programu můžete hlasováním rozhodnout i vy - od 1. dubna. Navíc: jedná se o BarCamp - účast je zdarma. Chcete vědět víc? Čtěte dál.

úterý, 27 leden 2015 11:24

WordPress - WordCamp Praha 2015

Zajímá vás WordPress? Pak přijďte v sobotu 28. 2. 2015 na WordCamp Praha 2015. Dozvíte se o tvorbě a provozu webových stránek na WordPressu. A nezáleží na tom, zda jste uživatel, nebo vývojář. Program je přichystaný pro obě skupiny.

Novinkou jsou Workshopy. Můžete si vyzkoušet nově získané vědomosti v praxi. Navíc dorazí řada známých osobností z celé Evropy. Namátkou: Jack Lenox, Davor Altman, či Pavel Ungr.

neděle, 11 leden 2015 19:58

Google Analytics - změna menu

Analyzujete data v Google Analytics? Pokud ano, určitě používáte přehled "Akvizice". Pozor: podkategorie "Veškerá návštěvnost" se nyní dále větví.

Nenechte se tím vyvést z míry. Přehled, který jste dosud používaly najdete v části "Zdroj/medium".

pondělí, 15 prosinec 2014 20:15

Webový prohlížeč od Seznamu

Seznam.cz dnes vypustil do světa vlastní internetový prohlížeč. Co může potencionálním uživatelům nabídnout?

Důraz je kladen především na jednoduchost, bezpečnost a rychlost. Nicméně konkurence je veliká. Své uživatelé si ale prohlížeč určitě najde.

Chcete zjistit více? Přečtěte si např. trefnou recenzi od Lukáše Pítry. Nebo si Seznam prohlížeč rovnou stáhněte.

čtvrtek, 11 prosinec 2014 17:53

Adwords Editor v. 11.0

Spravujete PPC kampaně? V tom případě určitě pracujete s Adwords Editorem. Právě vyšla nová verze - 11.0.

Posun k lepšímu? Jak v čem. Recenzi si můžete přečíst např. na PPC novinkách.

Než si jej nainstalujete, zpozorněte. V nové verzi je zatím nefunkční import do Skliku. Stejně tak export z Skliku. Na nápravě problému již Seznam pracuje.

středa, 12 listopad 2014 10:47

BarCamp Ostrava

Zajímáte se o internetový marketing, či webdesign? Lákají vás nové trendy ze světa Internetu? V tom případě určitě doražte na BarCamp v Ostravě. Uskuteční se 22. 11. 2014 na VŠB-TUO - od 10 do 18h.

Nouze není ani o zajímavá jména: Pavel Ungr, Lukáš Pítra, Jan Řezáč, Adam Jurák a spousta dalších. Podívejte se na kompletní seznam.

Program BarCampu slibuje, že to bude stát za to.

Na bojišti srovnávačů cen a kvality e-shopů na českém trhu se budou dít věci. V šatně se rozcvičuje nový hráč a není to žádný nováček. Na dresu nosí jméno Pricemania a řadí se mezi přední e-commerce hráče na slovenském trhu. Má 7 let zkušeností, za sebou nadšený tým 16 mladých lidí a vysoké ambice. Za tu dobu se toho hodně naučil a teď to chce dokázat i na zahraničních trzích.