Vytisknout tuto stránku

Obnova dat i po smazání koše? Vše je možné!

Napsal(a) Napsáno pátek, 25 září 2015 Zveřejněno v Rady a návody Přečteno 3248 krát
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Většině z nás se to už stalo. Uznáme za vhodné trochu pročistit počítač, zkratkou shift + delete mažeme nepotřebné složky a soubory čímž zároveň vysypeme koš. Stačí ale chvilka nepozornosti, smažeme něco, co jsme nechtěli, a katastrofa je na světě. Nebo ne? Tento návod vám vysvětlí, jak obnovit smazaná data.Záchrana dat pomocí systémových nástrojů

Obnova dat ve Windows 7

Ve Windows 7 máte možnost dostat se k předešlým verzím složek. Tyto verze si systém dělá automaticky při bodech obnovení (obvykle jednou denně), když se složka editovala. Předchozí verze složky najdete, když kliknete pravým tlačítkem na složku, dáte Vlastnosti a přejedete do záložky Předchozí verze.

windows7 

Obnova dat ve Windows 8

Microsoft se z nějakého důvodu rozhodl, že ve Windows 8 nebudou předchozí verze zpřístupněné. Namísto toho vymyslel nástroj Historie souborů, který funguje na principu zálohování na externí úložiště (flashdisk, externí hdd atd.). Ve výchozím nastavení zálohuje složky Oblíbené záložky prohlížeče, kontakty, plocha a všechny knihovny.

Historii nástrojů najdete v Ovládacích panelech.

windows8 1

Nástroj automaticky nalezne externí zařízení a už jen klikneme na Zapnout. Tím se začne dělat první záloha.

windows8 2

Pokud klikneme vlevo na Obnovit osobní soubory, přistoupíme ke všem dosud vytvořeným zálohám.

windows8 3

Máme možnost nastavit, jak často se budou kopie vytvářet, a jak dlouho se mají uchovávat. Znovu v panelu vlevo v Upřesnit nastavení.

windows8 4

Pokud jsme ale historii souborů předtím nenastavili, k obnově ztracených dat nám to nijak nepomůže. Co tedy dělat, když jsme tuto funkci neměli zapnutou, nebo nám předchozí verze složek ve Windows 7 byly k ničemu?

Řešením je program Recuva.Naposledy změněno pátek, 02 říjen 2015 11:26

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177