Obnova smazaných souborů pomocí programu Recuva

Napsal(a) Napsáno pátek, 02 říjen 2015 Zveřejněno v Nástroje Přečteno 13836 krát
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Smazali jste si data z koše a žádné systémové nástroje vám v obnově nepomohly? Nic ještě není ztraceno. Vyzkoušejte program Recuva!Stažení

Recuva je freeware, tedy ke stažení zdarma.

Recuva – verze zdarma

Recuva 1

Instalace

Neangličtináři jistě ocení možnost češtiny.

Recuva 2

Pokud nechcete program CCleaner, zaškrtněte ne.

Recuva 3

Necháme vše zaškrtnuté, dáme další a počkáme na dokončení instalace.

Recuva 4

Záchrana dat

Na konkrétním příkladu budu demonstrovat, jak Recuva funguje. Nešťastnou náhodou jsme si odstranili 3 obrázky pomocí shift + delete.

Recuva 5

Recuva 6

Zapneme Recuvu a vybereme typ souboru. My pro jistotu dáme obnovit všechny soubory.

Recuva 7

Vybereme umístění, kde se soubory nacházely a dáme další.

Recuva 9

Recuva 8

Hloubkové hledání v mém případě trvalo asi 10 minut, zatímco normální asi 20 vteřin. Proto hloubkové hledání doporučuji jen v případě, že normální selhalo, jelikož při větším počtu souborů je opravdu velmi dlouhé.

Recuva 11

Všechny soubory byly nalezeny a zelený puntík znamená, že jsou nepoškozeny. Pokud by se objevil puntík červený, byla by data poškozena a prakticky k ničemu.
Klikneme na tlačítko Obnovit a vybereme složku, kam budeme data obnovovat. Důrazně doporučuji obnovovat na jiný harddisk, než na kterém byla smazaná data.

Recuva 12

Já jsem žádný jiný disk, nebo jiné externí médium k dispozici neměl a to zanechalo své následky. První obrázek je poškozený a je tedy k ničemu. Ačkoliv se to zdá jako drobnost, při větším množství souborů by to mohlo mít nepříjemné následky.

Recuva 13

Jak to vlastně funguje?

Data vymazaná z koše ve skutečnosti nadobro smazané nejsou. Windows je jen označí značkou, že tato data mohou být nahrazena jinými. Jakékoliv zapsání na harddisk mohou tyto označkované soubory přepsat a to buď částečně (poté budou poškozené), nebo úplně. Proto je důležité udělat obnovu co nejdříve s co nejmenším počtem operací. Doporučuji mít tedy Recuvu nainstalovanou už teď, protože náhoda je blbec a možná právě instalace této aplikace by vám mohla smazat vámi hledané soubory.Naposledy změněno pátek, 02 říjen 2015 11:06

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177