První barevná elektronická čtečka na světě: PocketBook Color Lux

Napsal(a) Napsáno pátek, 21 červen 2013 Zveřejněno v Zaujalo nás Přečteno 2754 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Nejnovější čtečka knih od výrobce PocketBook disponuje barevným 8 palcovým (cca 20cm) E Ink Triton displejem, zobrazuje 4096 barev a 16 odstínů šedé. Displej E-Ink Triton nenamáha oči - displej nebliká a na oko působí stejně jako papír. Na slunci se neleskne, přední světlo nabízí možnost čtení i při slabém světle. Obsahuje kapacitní displej, ovládání je tedy velice příjemné. 

Rozměry čtečky jsou 170 x 202 x 9 mm, je tedy neobvykle tenká, má hladké hrany a působí velice elegantně. Váha je 300 gramů.

pocketbook1

Li-pol baterie o kapacitě 3000 mAh umožní překreslení až 5400 stránek.

Co se týče textových a grafických formátů, tak Color Lux dokáže zobrazit všechny běžné textové formáty: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC , TCR, TXT, CHM, HTM, HTML a základní grafické formáty JPG, BMP, TIF a PNG.

Kromě audio výstupu na klasický 3,5mm jack obsahuje i reproduktor. Na čtečce si tedy můžete i poslechnout audio formát MP3. Čtečka má již v základu 4 GB paměti, ale disponuje micro SDHC slotem, paměť lze tedy rozšírit na dalších 32 GB.

Mezi další skvělé vlastnosti patří instalovaný WiFi modul a s tím související internetový prohlížeč.

PocketBook Color Lux bude v prodeji v létě 2013 a bude stát přibližně 7 tisíc včetně DPH. 

K dispozici je i 3D náhled produktu zde

pocketbook3

Elektronický papír je speciální technologie vyvinutá na základní myšlence zdravého čtení. Jeho obrovskou výhodou je nulová spotřeba energie. Ta se spotřebovává v podstatě pouze při otáčení stránek.

Oproti tomu čtení z LCD displeje skýtá mnoho nevýhod. Zejména podsvícení není zdravé pro oči a trvale spotřebovává energii.

Společnost PocketBook se zabývá vývojem elektronických čteček již od roku 2007. Její nejnovější model již disponuje barevným elektronickým papírem. Tato technologie je zcela nová a umožňuje zobrazovit až 4096 barev.

 Naposledy změněno pátek, 21 červen 2013 13:34

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...

Marián Hudec

Ing., absolvent ČVUT FEL se zaměřením na softwarové inženýství. Od roku 2003 ředitelem firmy EO COMPUTERS, která se zabývá prodejem a servisem výpočetní techniky (WWW.EO.CZ).
 

Prodej PC - eshop          Servis PC          Internet, počítače, tvorba WWWWarning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177