Napsal(a) Napsáno pátek, 02 říjen 2015 Zveřejněno v Nástroje
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Smazali jste si data z koše a žádné systémové nástroje vám v obnově nepomohly? Nic ještě není ztraceno. Vyzkoušejte program Recuva!

Napsal(a) Napsáno čtvrtek, 16 duben 2015 Zveřejněno v Nástroje
Ohodnotit tuto položku
(11 hlasů)

Zapomeňte na přenášení souborů po flash discích. Zapomeňte na hostingové služby pro přenos souborů. Je tu Dropbox, připraven vám ulehčit práci. Seznamte se.

Dropbox je webové úložiště - své soubory máte vždy po ruce, stačí se jen přihlásit. Kromě toho přináší další možnosti, např. sdílení dat, či prezentaci fotografií.

Nebojte se - práce s Dropboxem není vůbec složitá. Zvládne ji každý průměrný uživatel PC. Chcete vědět víc? Přečtěte si článek.

Napsal(a) Napsáno středa, 28 leden 2015 Zveřejněno v Nástroje
Ohodnotit tuto položku
(7 hlasů)

Máte na starost webové stránky? Zkontrolujte je. Nic neodradí vaše návštěvníky víc, že nefunkční odkazy.

Tento SEO nástroj umí zkontrolovat celý web a najít např. vadné zpětné odkazy, duplicitní titulky a metadescription, zobrazit velikost souborů, chybějící popisky obrázků, či přesměrované stránky. Toto byste ručně zjišťovali velice zdlouhavě.

Navíc je zdarma. Zjistěte o něm více.

Napsal(a) Napsáno pátek, 07 listopad 2014 Zveřejněno v Nástroje
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Vytváříte nebo upravujete web? Pak se vám budou hodit vývojářské doplňky pro Mozilla Firefox a Google Chrome. Tyto nástroje dokáží zrychlit práci i odhalit chyby ve zdrojovém kódu.

Chcete vědět, co tyto doplňky dokáží? Čtěte dál.

Napsal(a) Napsáno pátek, 07 listopad 2014 Zveřejněno v Nástroje
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Provozujete web, či e-shop? Potom se vám budou hodit doplňky a rozšíření pro prohlížeče Mozilla Firefox a Google Chrome, která vám pomohou s optimalizací pro vyhledávače.

S těmito SEO doplňky získáte okamžitou kontrolu on-page i off-page faktorů + řadu užitečných odkazů v podobě on-line nástrojů.

Představím vám některé z nich - čtěte dál.

Napsal(a) Napsáno čtvrtek, 18 září 2014 Zveřejněno v Nástroje
Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)

Máte na starost webové stránky? Zkontrolujte si je. Nic neodradí vaše návštěvníky víc, než nefunkční odkazy. Dnes vám představíme Screaming Frog. Udělá za vás zdlouhavou práci, kterou byste jinak museli dělat ručně. Odhalí řadu nedostatků, za které byste u vyhledávačů ztráceli cenné body.

I když je Screaming Frog velice užitečný, stále je pro mnoho lidí neznámý. My vám ho rádi představíme.

Napsal(a) Napsáno úterý, 10 září 2013 Zveřejněno v Nástroje
Ohodnotit tuto položku
(7 hlasů)

Mít počítač, notebook, mobil i tablet a jednu sdílenou paměť - to je stále z říše snů. Google Drive, česky Disk Google, se tomuto ideálu ale velmi blíží. Jedinou nevýhodou je částečná nutnost připojení k internetu pro přístup k souborům, díky rozšířenosti Wi-Fi ale v poslední době není problém ani s tím. Mobilní aplikace Google Drive dokonce přístup k souborům offline (bez internetu) umožňuje, s tím však souvisí drobné neduhy. Pokud nepotřebujete obrovský diskový prostor, Google drive je zdarma. Jak to funguje a jaká jsou omezení, ptáte se?

Napsal(a) Napsáno čtvrtek, 05 září 2013 Zveřejněno v Nástroje
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Trello je webová aplikace pro řízení projektů a plánování práce v týmech. Nebo také pro studenty na plánování času úkolů. Vytvoříte si nástěnku pro jeden projekt, projektu přiděláte několik sloupců pro lístky (např. nápady, udělat, právě dělané, hotové) a postupně si přidáváte lístky, abyste něco nezapomněli udělat. Když něčem zrovna pracujete, přesunete lístek do sloupečku "právě dělané" a tým ví, že tato činnost je už zabraná. Hotovou věc přesunete do hotových a získáte perfektní přehled. A tomu máte kalendář, přiřazování lidí k úkolům a navíc je tato služba zcela zdarma. Nezní to pěkně?

Napsal(a) Napsáno sobota, 15 červen 2013 Zveřejněno v Nástroje
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Potřebujete nějakého dobrého FTP klienta?  Na trhu jich je celá řada. Já si vybral a porovnal 2 nejznámější - File Zilla a Total Commander. File Zilla je sice zdarma, ale Total Commander má více funkcí. Pro upřesnění musím říct, že Total Commander je sice také zdarma, ale při spuštění jste obtěžování požadavkem na zakoupení licence. Při vzájemném porovnání coby FTP klienti si však oba programy zdatně konkurují. Kdybych si však měl volit mezi jedním nebo druhým, pak bych vybral Total Commander, protože mi osobně více vyhovuje.

Napsal(a) Napsáno sobota, 15 červen 2013 Zveřejněno v Nástroje
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Některé WYSIWYG jsou určeny přímo pro Joomlu, nebo jiné CMS systémy. Také existují i WYSIWYG fungujcí jako samostatné programy. WYSIWYG je zkratka anglické věty „What you see is what you get" (v překladu: "Co vidíš, to dostaneš"). Při jeho používání je téměř nulová potřeba znalostí HTML, editor se spíše podobá textovému editoru Word.

Pro Joomla! jsou nejpoužívanějšími editory tohoto typu JCK a JCE editor.