Co je Trello - představení

Napsal(a) Napsáno čtvrtek, 05 září 2013 Zveřejněno v Nástroje Přečteno 18737 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Trello je webová aplikace pro řízení projektů a plánování práce v týmech. Nebo také pro studenty na plánování času úkolů. Vytvoříte si nástěnku pro jeden projekt, projektu přiděláte několik sloupců pro lístky (např. nápady, udělat, právě dělané, hotové) a postupně si přidáváte lístky, abyste něco nezapomněli udělat. Když něčem zrovna pracujete, přesunete lístek do sloupečku "právě dělané" a tým ví, že tato činnost je už zabraná. Hotovou věc přesunete do hotových a získáte perfektní přehled. A tomu máte kalendář, přiřazování lidí k úkolům a navíc je tato služba zcela zdarma. Nezní to pěkně?Jak Trello funguje

Celé Trello je webová / cloudová aplikace. Vše běží na serverech Trella, do počítače nic neinstalujete. Přistupujete k ní přes prohlížeč stejně jako třeba na FaceBook. Tato aplikace je navíc velmi nenáročná a tak u ní nehrozí žádné zasekávání prohlížeče nebo odezva zobrazení týmu.

Vývojáři Trella pracují téměř nepřetržetě, stále vyvíjí nové invence, které lidé potřebují. Nevydávají jednou za čas novou verzi, výlepšení se nasazují ihned a systém se rychle vyvíjí, ale přitom nemění. Občas přibyde nová funkce, nedávno třeba kalendář. Aktuální cíl Trella jako projektu je získat 100 milionů uživatelů (v prosinci 2012 ale teprve překročilo hranici 1 milionu). Možná i proto existuje také mobilní verze pro Android i Apple zařízení.

Jak se s Trellem pracuje

Je to jednoduché a následující obrázek vám to vyjasní (klikněte pro zvětšení).

Princip je takový, že každý projekt má svoji nástěnku. Dokonce můžete udělat pro jeden projekt více nástěnek, třeba jednu pro grafiku, druhou pro obsah - je to jen na vás. 

Na nástěnku připícháváte lístečky s tím, co vás zrovna napadlo nebo co musíte udělat.

Lístečky pak přesouváte z jednoho sloupce do druhého - máte nápad, napíšete lísteček do nápadů. Rozhodnete se jej uskutečnit, přesunete do sloupečku "udělat". Pak jej děláte, dáte jej do sloupečku "právě se dělá" a po dokončení jej přesunete do sloupce "dokončené". Sloupečky si tvoříte sami - jejich počet a názvy jsou jen na vás.

trello-thumb

Princip je jednoduchý a velmi efektivní. Celé Trello má velmi intuitivní ovládání. Aby vymožeností ale nebylo málo...

  • ke každému lístečku můžete přiřazovat lidi z týmu
  • každý člověk může být navíc přiřazen jen k některým projektům, ale i ke všem
  • lístečkům můžete dávat barevné štítky a štítky pojmenovávat (spěchá, nespěchá, nápad apod.)
  • v pravém sloupci na kraji obrazovky vidíte lidi přirazené k danému projektu a poslední aktivity na projektu

Pro koho je Trello určeno

Jaký byl původní záměr autorů, nevím, z pohledu studenta i webkódéra můžu říct, že Trello je pro každého. Jak pro menší až středně velké firmy, manažery i zaměstnance - Trello zajistí ničím nerušený workflow, tak i pro studenty pro nezapomenutí na školní projekty a úkoly. Dokonce i člověk, který nepasuje do těchto dvou kategorií, najde pro Trello uplatnění. Jedete do města zařídit více věcí a nechcete na nic zapomenout? Trello pomůže, i třeba se seznamem věcí k nakoupení. Rozhodně stojí za vyzkoušení. Ušetřím vám plno času a ukáže jasný pracovní postup. Pokud byste nevěděli, jak pokračovat, můžete si přečíst naše navazující články "Jak začít používat Trello a jeho nastavení" nebo rovnou "Návod na Trello - pracujte efektivně".

 Naposledy změněno úterý, 10 září 2013 09:08

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...

Tomáš Janeček

Student aplikované informatiky na FIM UHK, nadšený do kódu všeho druhu, tvorby webových aplikací i webdesignu. Vytvořil jsem svůj blog tomasjanecek.cz kam taky občas píšu. Žiju sportem - volejbal, horské kolo, (orientační) běh..., počítači i hraním na sopránové ukulele.Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177