Návod na GetSimple - redakční systém zdarma

Napsal(a) Napsáno úterý, 02 červenec 2013 Zveřejněno v GetSimple Přečteno 10232 krát
Ohodnotit tuto položku
(8 hlasů)

Chcete mít i vy na svém serveru zajímavý, nápaditý a přitom pokud možno co nejjednodušší redakční systém? Jste tu správně. GetSimple jsme si již krátce představili v článku "Co je redakční systém a k čemu slouží", nyní ale půjdeme skutečně do detailů. Jen pro stručné zopakování, GetSimple CMS je open-source redakční systém o dvou megabytech, který nabízí veškeré možnosti, které běžný člověk s webem průměrné i nadprůměrné velikosti potřebuje. Navíc je k dispozici řada pluginů kdybyste náhodou nějakou funkci postrádali.getsimplelogo

Požadavky na server

Stejně jako webové stránky, i redakční systémy (GetSimplu nevyjímaje)  se ukládají na server. Pokud nepoužíváte virtuální server ve svém počítači, např. pomocí programu XAMPP, o kterém jsme již napsali článek "XAMPP návod - Jak udělat z počítače server", musíte GetSimple instalovat přímo na serveru vašeho hostingu. Narozdíl od jiných redakčních systémů je GetSimple naprosto skvělý i tím, že ho stačí jednou nainstalovat a pak ho můžete pouhým kopírováním přenášet z libovolného počítače/serveru na jiný bez jakýchkoliv starostí. Pouze je třeba v administraci změnit řádek odkazu na root webu, což je záležitost dvou kliknutí. Více se dočtete níže.

Abyste ale mohli GetSimple nainstalovat na server, musí být server na UNIXu / Linuxu. GetSimple byl již otestován i na Windows serverech, kde s mírnými limity funguje také. Nainstalovat ho ale musíte na linuxovém hostingu.

Také je nutné mít na serveru PHP verze 5.2 nebo novější a server musí být Apache, jelikož se používají jeho moduly. Pár minut času jsou také nutná podmínka :).

Velkou výhodou GetSimple je, že nevyužívá žádnou MySQL databázi!, což vede k dalšímu zjednodušení celé situace.

Stažení, čeština a instalace

Stažení

Pokud jste se rozhodli tento drobný a přitom mocný redakční systém vyzkoušet, stáhnete jej ve zhruba 800kB archivu na oficiálním webu GetSimplu. Archvi rozbalte, získáte tím adresář GetSimpleCMS_3.2.0 s nenainstalovaným redakčním systémem.

GetSimple čeština

Pokud chcete mít celý redakční systém česky, je třeba ještě před instalací stáhnout češtinu. Rozbalíte-li stažený archiv, najdete dva soubory: cs_CZ.php a cs.js. První soubor překopírujte nebo přesuňte do složky GetSimpleCMS_3.2.0\admin\lang a druhý soubor, cs.js, do složky GetSimpleCMS_3.2.0\admin\template\js\ckeditor\lang. Soubor cs_CZ.php zajistí české rozhraní uživatelského prostředí celého redakčního systému kromě WYSIWYG editoru (What You See IWhat You Get - Co vidíš, to dostaneš - CKEditor). Aby byl česky i ten a nebyl problém psát články pro neznalé HTML, je tu soubor cs.js, který by měl přeložit právě tlačítka editoru. Bohužel, tato čeština má problém s novým GetSimple 3.2.0, jelikož má změněný CKEditor (je stručnější, nemá zbytečná tlačítka), při nastavení této češtiny i na editor se dostaneme do situace, kdy CKEditor zmizí úplně. Tak i tak, angličtina v editoru textu ničemu nevadí, jelikož se tam stejně téměř žádný text nevyskytuje - je zpracovaný graficky pomocí tlačítek.

Poslední nutný krok je otevřít soubor přímo ve složce GetSimpleCMS_3.2.0 s názvem temp.gsconfig.php. Najděte si řádek 54, kde je:

# WYSIWYG editor language (default en)
# define('GSEDITORLANG', 'en');

Přepiště jej na:

# WYSIWYG editor language (default en)
define('GSEDITORLANG', 'en');

Ano, skutečně nepřepíšeme 'en' na 'cs', jelikož pak přestane fungovat editor textů úplně. Můžete sami vyzkoušet přepsáním 'en' na 'cs', uložením, vyzkoušením a poté opět vrácením hodnoty na 'en'.

A tím je čeština připravena. 

Edit: Jelikož vyšla nová verze GetSimple (3.2.2) a stále vycházejí nové, je možné, že opět bude fungovat logické řešení, kde bude vše "cs", každopádně je třeba zkusit a uvidíte.

Instalace GetSimple

Pak jen stačí stažený archiv rozbalit a složku, kterou tím získáte, nebo všechen její obsah, přesunout na server. Ať už virtuální nebo faktický, vše je naprosto stejné.

Když jsou soubory (popř. i složka) na svém místě na serveru, v prohlížeči nastavte adresu na cestu do kořenového adresáře celého GetSimplu, nikoliv serveru. Pokud mám složku GetSimpleCMS_3.2.0 v rootu serveru, zadám do prohlížeče adresu: 

http://adresamehowebu/GetSimpleCMS_3.2.0 (např. http://pepa-novak.cz/GetSimpleCMS_3.2.0)

Pokud máte server prázdný, není problém přesunout pouze obsah složky GetSimpleCMS_3.2.0 rovnou do rootu serveru. Pak k němu budete přistupovat adresou:

http://adresamehowebu (např. http://pepa-novak.cz)

Při zadávání adresy na velikosti písmen v tomto případě nezáleží, ale i tak je dobré držet se konvence a skutečné velikosti písmen.

My instalujeme na virtuální server v našem počítači, protože je to tak rychlejší, a hlavně nás čekají ještě úpravy šablon a vkládání obsahu na náš web, tak proč si to vše neudělat nejdříve pohodlně ve svém počítači a až pak hotový projekt nepřesunout na hosting? V našem případě používáme XAMPP, proto zadáváme adresu 

http://localhost/develop/GetSimpleCMS_3.2.0/ (localhost je root serveru, v něm je složka develop a v ní složka GetSimpleCMS_3.2.0).

Okamžitě jsme přesměrování hlouběji do adresáře /GetSimpleCMS_3.2.0/admin/install.php . V tom se dostáváme do samotné instalace systému. Vyskočí na nás okénko, kde instalátor nejdříve zkontroluje, zda server splňuje všechny potřebné požadavky a dá nám vybrat jazyk.

instalacegskrok1

 

Díky tomu, že jsme si zkopírovali soubory češtiny na správné místo, máme v rozbalovací nabídce "Select your language" kromě americké angličtiny také češtinu. Tu vybereme a změní se nám naše okno do češtiny.

instalacegskrok2

 

Pokračujeme s instalací a dostáváme se do nastavení administrace našeho webu.

instalacegskrok3

 

Vyplňíme, co se od nás žádá. Název stránky se bude zobrazovat velkými písmeny v hlavičce uživatelského rozhraní GetSimple a bude také generován do všech tagů <title> </title>, pokud tuto funkci nezměníme v příslušném PHP souboru. Uživatelským jménem se budeme přihlašovat do administračního prostředí GetSimple, abychom mohli psát články a upravovat web redakčním systémem. Na vámi zadaný e-mail pak přijde zpráva, že jste GetSimple nainstalovali úspěšně a vaše přihlašovací údaje - jméno, které jste si vybrali, a náhodně vygenerované heslo. Pokud ale instalujete GetSimple na virtuální server jako my, tak vám žádný e-mail nepřijde, což ale nevadí, jelikož si ihned po instalaci i bez náhodně vygenerovaného hesla můžeme heslo změnit na nové.

instalacegskrok4

 

Název stránky a e-mail jdou kdykoliv později snadno změnit přepsáním příslušných kolonek v nastavení redakčního systému, uživatelské jméno se dá změnit pouze "složitějším" způsobem a to přepsáním v příslušném XML souboru - \GetSimpleCMS_3.2.0\data\users. Pokud budete jméno jednou měnit, je důležité, abyste nejen tyto soubory přejmenovali na vaše nové jméno, ale zároveň soubor jmeno.xml otevřeli v textovém editoru, ne ve word processoru. 

Klikneme tedy konečně na Instalovat nyní! A co se stane? Překvapivě rychle se GetSimple nainstaluje.

instalacegskrok5 

 

Neváháme tedy ani minutu a klikneme na "změnit heslo" v červeném rámečku. Dostaneme se do nastavení GetSimplu.

instalacegskrok6 

 

Stačí trošku zascrollovat myší dolů a můžeme si prohlédnout hlavní nastavení našeho GetSimplu.

Co je v tuto chvíli nejdůležitější je faktická změna hesla - úplně dole vyplníme nové heslo a ještě jednou ho potvrdíme a klikneme na uložit nastavení. Ostatní nastavení nás v tuto chvíli nezajímá.

instalacegskrok7 

 

A tím máme GetSimple kompletně nainstalovaný.

 

Přehlednost a jednoduchost na prvním místě

Když už máme GetSimple nainstalovaný a nastavený, jak jsme potřebovali, můžeme se začít porozhlížet v prostřední systému.

První záložka je stránky. Slouží k vytváření nových stránek (které mohou být i položkou menu), spravování původních - kliknutím na ně můžeme celou stránku upravit (přepsat texty, změnit obrázky a jejich pozice, rámečky). Vpravo se nachází postranní menu, odkud se můžeme dostat jednak na stránku, na které právě jsme (Správa stránek), jednak spravovat menu prohazováním jednotlivých položek, abychom dosáhli žádoucího pořadí, a také vytvářet novou stránku, na což se podíváme právě teď.

getsimpleprehled1 

 

Kliknutím na Vytvořit novou stránku se dostaneme do jednoduchého rozhraní, kam zadáváme titulek stránky a píšeme její obsah. Doporučuji ale kliknout i na políčko "Volby stránky +", čímž otevřeme další nabídku. Zachovat stránku soukromou znamená, zda ji chceme na svém webu vůbec zobrazit. Rodičovská stránka může zůstat prázdná, slouží pouze pro drobečkovou navigaci k dohledání cesty k této stránce. Šablonu necháváme také na výchozí. Slug/URL je adresa, která bude za lomítkem. Pokud do tohoto pole napíšeme třeba kontakty, adresa bude http://pepa-novak.cz/kontakty. Pozor, ve Slug/URL nesmí být diakritika. Napíšete-li tam např. slovo životopis, adresa bude http://pepa-novak.cz/ivotopis bez "ž". Tagy jsou klíčová slova, ideálně jednoslovná nebo dvouslovná, originální a výstižná vzhledem k tématu, o kterém je tato stránka. Jednotlivé tagy oddělujeme čárkami. Meta popisek je popis této stránky, který se zobrazí pod názvem vaší stránky, najde-li vás někdo v googlu. 

Chceme-li mít tuto stránku zároveň jako položku v menu, zaškrtneme "Přidat do menu?", napíšeme název rubriky a přiřadíme prioritu. Čím vyšší priorita, tím výše v menu položka bude.

getsimpleprehled1-1 

 

Záložka Soubory umožňuje uživatelům nahrávat libovolné soubory na server (virtuální i hosting), ať už jde o obrázky, které budete používat ve svých stránkách v předchozí záložce, nebo libovolné soubory ke stažení. Dokonce lze soubory strukturovat do složek. Pro nahraní souborů stačí vpravo v menu kliknout na "Nahrát soubory nebo obrázky"

getsimpleprehled2 

 

Šablona je stručná stránka, kde si můžete vybrat schéma/šablonu webu. Šablona může být úplně jiná nebo může pouze měnit barevné schéma webu, záleží jen na tom, jaké šablony máte nebo si vytvoříte. Vpravo v postranním menu můžete šablony a bloky upravovat, zde už je ale potřeba alespoň základní znalost HTML, CSS a PHP - záleží na tom, co chcete upravovat. Změnit třeba barvu písma v odstavcích dokáže opravdu každý. Lze také zobrazit mapu stránek nebo nastavit šablonu, tam ale žádné velké nastavení nehledejte. Pokud vás změna designu šablony zajímá, přečtěte si další náš článek, "Jak upravit šablonu GetSimple"

getsimpleprehled3 

 

Co se týká záloh, jsou zde opravdu jen zazálohované články pro případ náhlého nechtěného odstranění. A jak název Archiv napovídá, můžete zde nalézt i všechny staré články. Zálohy fungují podobně jako záložka Stránky, kde je správa stránek, můžete tedy vše libovolně mazat.

getsimpleprehled4 

 

Pluginy mohou být pro někoho nedílnou součástí GetSimplu. Těm je věnována pozornost v článku "Návod na užitečné GetSimple pluginy"; mezi základní patří ale především p01-contact a News Manager (MN). p01-contact poskytuje plně funkční formuláře k odesílání dat do e-mailu a nastavitelnými poli (nejen Jméno, Předmět, E-mail a Zpráva, ale poskytuje i další jako Telefonní číslo, Adresa atp., navíc si je můžete sami změnit a snadno přejmenovat). News Manager na druhou stranu rozšiřuje GetSimple tak, že si vytvoříte třeba stránku Články (která bude zároveň položkou menu) a do ní se vám budou vkládat jednotlivé články, které napíšete přes News Manager.

Tyto dva předinstalované pluginy jsou celkem nevýznamné, první slouží jen právě pro nastavení šablony (které moc nevyužijete) a druhý odeslání dat z vašich hotových stránek jako zpětnou vazbu vývojářům GetSimplu.

getsimpleprehled5 

 

Podpora je pouze podpůrná stránka, kde máte odkazy na pro někoho důležité stránky a upozornění na novou verzi GetSimplu.

getsimpleprehled6 

 

A na konec poslední stránka s nastavením. Kdykoliv přesunete instalaci GetSimplu jinam (z virtuálního offline serveru na hosting...), bezpodmínečně musíte změnit Základní URL stránek. Nyní mám instalaci GetSimplu na virtuálním serveru ve složkách /develop a GetSimpleCMS_3.2.0/. Jestliže přesunu web (pouze obsah složky GetSimple_3.2.0) z vlastního virtuálního serveru na hosting, změníme základní URL stránek na http://naseadresa.cz. I kdybychom ale nastavili adresu špatně, GetSimple nám červeným písmem pod tímto políčkem poradí, že doporučená adresa je ta a ta. Použítí Fancy URLs je krásná vlastnost, kdy místo adresy typu http://pepa-novak.cz/index.php?id=kontakty máme adresu http://pepa-novak.cz/kontakty.

getsimpleprehled7 

 

Zkrátka a dobře, teoreticky pro základní používání stačí GetSimple nainstalovat na hosting/server, nastavit základní údaje v GetSimplu, vybrat šablonu a přidávat stránky na web přes záložku Stránky. My se s tím ale nespokojíme a budeme používat své vlastní šablony, aby web vypadal přesně tak, jak chceme my, a několik důležitých pluginů, mezi které rozhodně lze zařadit p01-contact pro formuláře nebo News Manager jako správce novinek a článků v jedné konkrétní rubrice. Povíme si i o dalších pluginech, ale o tom až v dalším článku.Naposledy změněno úterý, 23 červenec 2013 11:20

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...

Tomáš Janeček

Student aplikované informatiky na FIM UHK, nadšený do kódu všeho druhu, tvorby webových aplikací i webdesignu. Vytvořil jsem svůj blog tomasjanecek.cz kam taky občas píšu. Žiju sportem - volejbal, horské kolo, (orientační) běh..., počítači i hraním na sopránové ukulele.Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177

Komentáře   

 
Dave
0 # Dave 2014-01-21 12:26
Ahoj, moc pěkný článek, akorát mi tam trošku chybí zobrazení nainstalovaných pluginů. marně je zkouším zobrazit na hlavní straně webu... :sad:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Tomáš Janeček
0 # Tomáš Janeček 2014-01-29 23:50
Ahoj, díky za uznání :)
Vůbec nerozumím tomu, proč bys chtěl zobrazovat seznam nainstalovaných pluginů na hlavní straně webu? A když, tak bys musel naprogramovat/v yužít funkci, kterou využívá záložka "Plugins/Plugin y" pro výpis a nastavení nainstalovaných pluginů. A pokud ti to stačí staticky, můžeš je vypsat normálně do obsahu.
Je ale dost možný, že si nerozumíme, o co se vlastně snažíš - když se rozepíšeš, zkusím poradit :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Kamil
0 # Kamil 2014-12-17 21:59
Ahoj Tomáši,
hraju si s getsimple, ta vidina CMS bez databáze je pro mně velmi lákavá, ale jak to vypadá, v našich končinách to zatím moc lidí nepoužívá:-(
Prosím o radu, cms mám na localhostu a snažím se na něm rozchodit nějakou fotogalerii. Vůbec se mi to ale nadaří. Nainstaloval jsem postupně pluginy FancyBox, thephotogallery a nanogallery3 a ani s jedním jsem to nerozchodil. Nikde se mi nic neobjeví, jen thephotogallery má nejaké nastavení, ale propojit obrázky se stránkou tak, aby tam byly náhledy a dalo se to prohlížet třeba v lightboxu, to se mi zatím nepodařilo. Můžeš mi prosím poradit, jak na to?
Předem díky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Tomáš Janeček
0 # Tomáš Janeček 2015-02-03 17:40
Ahoj,
GetSimple v sobě má zabudovanej FancyBox, takže stačí přihodit do hlavičky odkazy na příslušný javascripty a CSSka, iniciační javascript před ukončovací tag body a bude ti fungovat.
Aby to bylo ještě jednodušší a nemusel jsi ručně nic dělat, je tu FancyBoxPlugin, kterej udělá všechno za tebe. Jen ho musíš v adminu povolit a jak se píše v popisu pluginu, pro jeho aktivaci na fotce je třeba odkazu na plnou velikost nastavit atribut id na "fb" nebo sérii fotografií nastavit na odkazech na plnou velikost atribut rel na stejnou hodnotu u všech fotografií v dané sérii.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Dan
0 # Dan 2015-02-13 16:04
Zdravím,
koukám na úpravy češtiny, a máš tam asi chybu. Oba ukázkové kódy máš pro "en".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
fortnite mac
0 # fortnite mac 2018-09-03 02:09
I was wondering if you ever thought of changing the layout of your
site? Its very well written; I love what youve got
to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
Youve got an awful lot of text for only having one or two images.

Maybe you could space it out better?

Check out my site ... fortnite mac
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
fortnite download pc
0 # fortnite download pc 2018-09-03 15:15
Hi there! I could have sworn I've been to this website before but after reading
through some of the post I realized it's new to me.
Anyhow, I'm definitely glad I found it and I'll be bookmarking and checking back often!

Also visit my page; fortnite download
pc
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Fortnite Game Code
0 # Fortnite Game Code 2018-09-04 02:03
Hi there to every body, it's my first pay a quick visit of
this website; this blog consists of remarkable and truly good stuff in support of visitors.


Here is my website - Fortnite Game Code
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
fortnite trailer
0 # fortnite trailer 2018-09-04 21:14
I could not refrain from commenting. Well written!

Stop by my page - fortnite trailer
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
fortnite alpha key
0 # fortnite alpha key 2018-09-05 00:17
If you desire to get a great deal from this piece
of writing then you have to apply such methods to
your won website.

my weblog - fortnite alpha
key
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
fortnite mac
0 # fortnite mac 2018-09-05 01:06
Hello, I check your blog regularly. Your humoristic style is witty, keep it
up!

Here is my blog post: fortnite mac
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
fortnite on steam
0 # fortnite on steam 2018-09-06 01:01
My brother recommended I might like this website.
He was totally right. This post actually made
my day. You can not imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!


Feel free to surf to my web-site; [url=https://pa namgames2003.co m/Fortnite-Xbox -One-Can't-Join -Party.html]for tnite on steam
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marcelino
0 # Marcelino 2018-10-04 19:13
We absolutely love your blog and find most of your post's to be what precisely I'm looking for.
Does one offer guest writers to write content in your case?
I wouldn't mind producing a post or elaborating on a number of the subjects
you write concerning here. Again, awesome website!


Here is my web-site :: fortnite product access code
(Marcelino)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Florencia
0 # Florencia 2018-11-24 08:45
Thank you for sharing your thoughts. I truly appreciate your
efforts and I am waiting for your further write ups thanks once again.

Also visit my web-site: how to play fortnite (Florencia)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Download Film
0 # Download Film 2018-12-08 13:25
Great weblog right here! Additionally your website
quite a bit up fast! What web host are you the use of?
Can I am getting your associate link on your
host? I desire my website loaded up as fast as yours lol

Feel free to surf to my site: Download Film
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Osaka updates
0 # Osaka updates 2019-06-02 01:13
I think this is one of the most significant info for me.
And i am glad reading your article. But want to remark on some general things, The website style is ideal, the articles is
really great : D. Good job, cheers
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
letschat.co.Tz
0 # letschat.co.Tz 2019-09-07 03:13
I'm curious to find out what blog platform you have been working with?
I'm having some minor security issues with my latest blog and I'd like to find something more risk-free.
Do you have any solutions?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
hgf
0 # hgf 2020-01-09 11:59
Everything is very open with a really clear clarification of
the issues. It was really informative. Your website
is extremely helpful. Thank you for sharing!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
can help
0 # can help 2020-01-14 18:46
I don’t normally comment but I gotta tell thanks for the post on this great one :D.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
eridanuspills.com
0 # eridanuspills.com 2020-01-18 13:32
Short but very precise info… Thank you for sharing this one.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
eridanuspills.com
0 # eridanuspills.com 2020-01-29 23:24
I appreciate you sharing this article.Really thank you!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
goodways.site
0 # goodways.site 2020-02-14 17:14
Rattling fantastic information can be found on weblog. I believe in nothing, everything is sacred. I believe in everything, nothing is sacred. by Tom Robbins.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
RichardOrgak
0 # RichardOrgak 2020-04-02 23:44
Buy Cheap Metoprolol Tartrate and Hydrochlorothia zide Alternative Online for Edema
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
paper.io
0 # paper.io 2020-04-20 10:43
Having read this I thought it was very enlightening.
I appreciate you taking the time and energy to put this article together.
I once again find myself personally spending
way too much time both reading and leaving comments. But so what, it was still worthwhile!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Mobills Budget
0 # Mobills Budget 2020-04-20 15:14
Hurrah! After all I got a blog from where I can really get valuable facts regarding my study and knowledge.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
paperio 3d
0 # paperio 3d 2020-04-20 21:33
Today, I went to the beach front with my kids.
I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She placed the shell to her ear and screamed.
There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
She never wants to go back! LoL I know this is
entirely off topic but I had to tell someone!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Narwhale io
0 # Narwhale io 2020-04-22 22:13
It is not my first time to go to see this site, i am visiting this website dailly and obtain nice facts from here
every day.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
google feud
0 # google feud 2020-04-23 02:44
Saved as a favorite, I really like your site!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
paper.io
0 # paper.io 2020-04-23 20:45
What i don't realize is in truth how you're now not really a lot more neatly-liked than you may be now.
You're so intelligent. You realize therefore considerably in terms of this
matter, produced me for my part consider it from numerous various angles.
Its like women and men don't seem to be fascinated unless
it's one thing to do with Woman gaga! Your individual stuffs nice.
All the time maintain it up!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
paperio 2
0 # paperio 2 2020-04-27 04:21
Hi my friend! I want to say that this article is amazing, nice written and include almost all vital infos.
I would like to see more posts like this .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Powerline.io
0 # Powerline.io 2020-04-27 09:34
Great blog here! Also your website loads up fast!
What web host are you using? Can I get your affiliate
link to your host? I wish my website loaded up as fast as yours lol
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
skribbl.io game
0 # skribbl.io game 2020-04-28 23:48
Wow that was unusual. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked submit my comment
didn't appear. Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyhow, just wanted to say great blog!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
A Lasting Record
0 # A Lasting Record 2020-04-30 06:14
Hey just wanted to give you a quick heads up. The text in your
post seem to be running off the screen in Chrome. I'm not sure if this is a
formatting issue or something to do with browser compatibility but I figured I'd post to let you know.
The design look great though! Hope you get the issue resolved soon. Cheers
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
5 Stars Games
0 # 5 Stars Games 2020-04-30 16:35
Thank you a bunch for sharing this with all folks you really understand what you're speaking approximately!
Bookmarked. Please also visit my site =).
We can have a link trade agreement between us
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
krunkerio
0 # krunkerio 2020-04-30 18:17
I wanted to thank you for this good read!! I
certainly enjoyed every little bit of it. I have
you bookmarked to check out new stuff you post…
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
kruncker io
0 # kruncker io 2020-04-30 20:27
Greetings from Carolina! I'm bored to death at work so I decided to browse your website on my iphone during lunch break.

I really like the information you provide here and can't wait to
take a look when I get home. I'm shocked at how fast your blog
loaded on my cell phone .. I'm not even using WIFI, just 3G ..
Anyhow, amazing site!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
wormax io
0 # wormax io 2020-04-30 21:03
Hmm is anyone else encountering problems with the images on this blog
loading? I'm trying to determine if its a problem on my end or if it's the blog.
Any feedback would be greatly appreciated.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Shellshockers.io
0 # Shellshockers.io 2020-05-01 15:16
Good answers in return of this matter with real arguments and describing everything about that.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
free online games
0 # free online games 2020-05-02 14:03
Keep this going please, great job!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Google Fued
0 # Google Fued 2020-05-03 01:19
What's up it's me, I am also visiting this site daily, this site is actually
good and the users are genuinely sharing fastidious thoughts.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
krunker
0 # krunker 2020-05-05 08:11
I believe what you said made a lot of sense. But, what about this?
suppose you were to write a killer title? I ain't saying your information isn't
good., but suppose you added a headline that makes
people want more? I mean Návod na GetSimple - redakční systém zdarma is a little vanilla.
You ought to glance at Yahoo's home page and watch how
they create post titles to grab people interested. You might try
adding a video or a pic or two to get people interested about everything've got
to say. Just my opinion, it might make your blog a little livelier.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
skribbl.io game
0 # skribbl.io game 2020-05-11 19:05
At this time I am going to do my breakfast, when having
my breakfast coming again to read other news.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
krunker.io
0 # krunker.io 2020-05-18 21:24
I all the time used to read article in news
papers but now as I am a user of net thus from now I am using net for articles or reviews, thanks to web.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
io games
0 # io games 2020-05-20 22:52
When someone writes an piece of writing he/she retains the image of a user in his/her brain that how
a user can be aware of it. So that's why this paragraph is perfect.
Thanks!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
skribbl io
0 # skribbl io 2020-05-22 06:24
Paragraph writing is also a fun, if you be familiar with then you
can write if not it is complex to write.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
skribbl-io
0 # skribbl-io 2020-05-23 11:15
Howdy! This is kind of off topic but I need some help
from an established blog. Is it very difficult to set up your own blog?
I'm not very techincal but I can figure things out
pretty fast. I'm thinking about creating my own but I'm not
sure where to start. Do you have any points or suggestions?
Cheers
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Shell Shockers
0 # Shell Shockers 2020-05-23 13:56
Great site you have here but I was curious about if you
knew of any discussion boards that cover the same topics talked about here?
I'd really like to be a part of group where I can get opinions from other knowledgeable people that share the same interest.
If you have any recommendations , please let me know.
Kudos!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
krunker io
0 # krunker io 2020-05-23 18:52
I have read several just right stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting.
I wonder how much attempt you set to create the sort of excellent informative web site.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
io games
0 # io games 2020-05-25 01:28
I have been browsing online more than three hours
today, but I by no means found any fascinating article like yours.
It's beautiful value enough for me. In my view, if all web owners and bloggers made
good content material as you probably did, the net will likely be much more useful than ever before.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
free msn games
0 # free msn games 2020-05-25 08:33
bookmarked!!, I like your blog!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
krunker
0 # krunker 2020-05-26 01:35
Thanks to my father who informed me about this website, this weblog is
actually awesome.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
browser games
0 # browser games 2020-05-26 14:41
Hi there all, here every one is sharing these kinds of experience, thus it's pleasant to read this website, and I used to go to
see this blog daily.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
skribbl io game
0 # skribbl io game 2020-05-27 05:28
I blog frequently and I truly appreciate your information. This article
has truly peaked my interest. I'm going to book mark your
blog and keep checking for new information about once per week.
I opted in for your Feed too.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
games.io
0 # games.io 2020-05-27 17:06
Great blog here! Also your web site lots up
fast! What host are you the usage of? Can I get your affiliate link on your host?
I desire my web site loaded up as quickly as yours lol
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
googlefued.com
0 # googlefued.com 2020-06-10 03:22
Hmm is anyone else experiencing problems
with the images on this blog loading? I'm trying to determine if its
a problem on my end or if it's the blog. Any feed-back would be
greatly appreciated.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
cookie clicker
0 # cookie clicker 2020-06-16 00:32
Hi, i feel that i saw you visited my website thus
i came to return the favor?.I'm trying to in finding things to improve my website!I guess its good enough to make use of some of your
ideas!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
bubble spinner
0 # bubble spinner 2020-06-17 03:37
When someone writes an post he/she keeps the image of a user in his/her brain that how a user can know it.

So that's why this post is perfect. Thanks!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
skribbl io
0 # skribbl io 2020-06-17 07:34
What's up, just wanted to mention, I enjoyed this blog post.
It was funny. Keep on posting!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
moomoo.io
0 # moomoo.io 2020-06-24 03:00
Hi there! Would you mind if I share your blog with my myspace
group? There's a lot of people that I think would really enjoy your content.
Please let me know. Thank you
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
skribbl.io
0 # skribbl.io 2020-06-24 12:54
I know this if off topic but I'm looking into starting my own blog and was
curious what all is needed to get set up? I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
I'm not very internet smart so I'm not 100% certain.
Any recommendations or advice would be greatly appreciated.
Appreciate it
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
moomoo io
0 # moomoo io 2020-06-24 22:01
I was curious if you ever thought of changing the page layout of your blog?
Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a
little more in the way of content so people could connect with it better.
Youve got an awful lot of text for only having one or
two pictures. Maybe you could space it out better?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
krunker.io
0 # krunker.io 2020-06-26 20:30
Attractive section of content. I just stumbled upon your web site and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts.
Anyway I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
google pacman
0 # google pacman 2020-06-29 05:20
Hi! This is kind of off topic but I need some advice from
an established blog. Is it very hard to set up your own blog?
I'm not very techincal but I can figure things out pretty quick.

I'm thinking about making my own but I'm not sure where to start.
Do you have any tips or suggestions? Many thanks
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
skribbl io
0 # skribbl io 2020-07-01 02:56
Excellent post. I used to be checking continuously this blog and I'm inspired!
Extremely useful info particularly the last part :) I take care of such info a lot.
I used to be looking for this certain info for a very long time.
Thank you and best of luck.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
moomoo.io
0 # moomoo.io 2020-07-01 07:28
Everyone loves it when people come together and share views.
Great site, keep it up!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
deeeep.io
0 # deeeep.io 2020-07-01 08:29
A motivating discussion is definitely worth comment.
I do believe that you should write more on this topic, it might not be a taboo matter
but generally people don't talk about these subjects. To the next!
Many thanks!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
deeeep io
0 # deeeep io 2020-07-01 09:47
I could not resist commenting. Very well
written!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
moto x3m
0 # moto x3m 2020-07-02 11:34
Hello there, There's no doubt that your web site may be having internet
browser compatibility problems. Whenever I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in I.E.,
it's got some overlapping issues. I merely wanted to give you a quick
heads up! Aside from that, wonderful blog!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
bubble spinner
0 # bubble spinner 2020-07-02 17:18
Good post. I learn something totally new and challenging on blogs I stumbleupon every day.

It's always interesting to read articles from other authors
and use a little something from their sites.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
defly io
0 # defly io 2020-07-02 23:56
Your method of telling the whole thing in this post is truly pleasant,
every one be able to without difficulty be aware of it,
Thanks a lot.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
moomoo io
0 # moomoo io 2020-07-03 02:53
Do you mind if I quote a couple of your posts as long
as I provide credit and sources back to your site?

My website is in the exact same area of interest as yours
and my visitors would genuinely benefit from some of the information you present here.
Please let me know if this alright with you. Thanks a lot!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
defly io
0 # defly io 2020-07-03 13:40
Excellent post. I'm dealing with some of these issues as well..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
bubble shooter
0 # bubble shooter 2020-07-03 20:42
Hello, i think that i saw you visited my site so i came to
“return the favor”.I am attempting to find things to improve
my website!I suppose its ok to use a few of your
ideas!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
moomoo io
0 # moomoo io 2020-07-03 23:15
Hi! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any tips?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
moomoo.io
0 # moomoo.io 2020-07-04 06:20
Hey! Someone in my Myspace group shared this website with us
so I came to check it out. I'm definitely loving the information. I'm bookmarking and will be tweeting this to my followers!
Great blog and excellent design.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
deeeep.io
0 # deeeep.io 2020-07-04 19:23
Since the admin of this site is working, no doubt very rapidly it will be renowned,
due to its quality contents.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
skribbl io
0 # skribbl io 2020-07-05 07:44
Greetings! Very useful advice within this post! It's the little changes which will make the most significant changes.
Thanks for sharing!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
skribbl.io
0 # skribbl.io 2020-07-05 11:46
I'm curious to find out what blog system you happen to
be working with? I'm having some minor security problems
with my latest site and I'd like to find something more secure.
Do you have any recommendations ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
moto x3m
0 # moto x3m 2020-07-05 13:50
Thanks for the auspicious writeup. It actually was once a entertainment account
it. Look complex to far introduced agreeable from you!

However, how can we keep in touch?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
skribbl.io
0 # skribbl.io 2020-07-06 02:20
Amazing! Its truly remarkable post, I have got much clear idea on the topic of from this piece
of writing.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
google feud
0 # google feud 2020-07-06 11:49
Pretty! This has been an incredibly wonderful article.
Thanks for providing these details.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
google fued
0 # google fued 2020-07-06 22:19
Thank you a lot for sharing this with all of us you really
understand what you are speaking about! Bookmarked. Please additionally consult with my website =).
We will have a link change arrangement among us
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
deeeep io
0 # deeeep io 2020-07-07 16:51
I am genuinely delighted to read this weblog posts which contains tons
of helpful data, thanks for providing such information.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
skribbl io
0 # skribbl io 2020-07-07 22:35
Right here is the right webpage for anybody who wishes
to find out about this topic. You understand so much its almost hard to argue
with you (not that I personally will need to…HaHa).
You definitely put a fresh spin on a topic that has been written about for ages.
Wonderful stuff, just great!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Canfield Solitaire
0 # Canfield Solitaire 2020-07-14 06:25
Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for?
you make blogging look easy. The overall look of your site is wonderful, let alone the content!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
play game
0 # play game 2020-07-14 16:04
When I initially left a comment I appear to have clicked the -Notify me
when new comments are added- checkbox and from now on every time a comment is
added I receive four emails with the same comment.

Is there an easy method you can remove me from that service?

Cheers!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
play game
0 # play game 2020-07-15 10:42
Good day I am so thrilled I found your website, I really
found you by accident, while I was looking on Bing for something else, Nonetheless I am here
now and would just like to say cheers for a
tremendous post and a all round interesting blog (I also love the theme/design),
I don’t have time to read through it all at the moment but I
have saved it and also added your RSS feeds, so when I
have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the superb jo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
narwhale io
0 # narwhale io 2020-07-16 13:11
hi!,I love your writing so a lot! share we keep in touch more about your post on AOL?
I require a specialist on this area to solve my problem.
May be that's you! Taking a look ahead to look you.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
subway surfers
0 # subway surfers 2020-07-16 13:17
Hi there this is kinda of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to
manually code with HTML. I'm starting a blog soon but have no coding knowledge so I wanted to
get guidance from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
little alchemy
0 # little alchemy 2020-07-16 17:36
It's in fact very complex in this busy life to
listen news on TV, so I just use internet for that reason, and obtain the most up-to-date information.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
2048
0 # 2048 2020-07-16 17:56
You made some good points there. I checked on the net to learn more about the issue and found
most people will go along with your views on this
site.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
her
0 # her 2020-07-16 22:50
I don't even understand how I stopped up here, however I believed this submit
used to be great. I do not understand who you're but certainly you're going to a well-known blogger if you happen to
aren't already. Cheers!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
google fued
0 # google fued 2020-07-22 17:16
Hi to all, how is all, I think every one is getting
more from this website, and your views are nice in support of new viewers.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Freecell
0 # Freecell 2020-07-23 10:59
I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good.
I don't know who you are but certainly you are going to a famous
blogger if you aren't already ;) Cheers!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
skribbl.io
0 # skribbl.io 2020-07-24 15:17
If you are going for most excellent contents like I do, just pay a visit this site daily because
it gives feature contents, thanks
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
moto x3m
0 # moto x3m 2020-07-25 13:23
Ahaa, its nice conversation about this article here at
this weblog, I have read all that, so at this time me also commenting at
this place.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
defly io
0 # defly io 2020-07-25 17:04
I am regular reader, how are you everybody? This paragraph posted at this web site is really good.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
deeeep io
0 # deeeep io 2020-07-25 17:40
Amazing! This blog looks just like my old one!
It's on a completely different topic but it has pretty much the same page layout and design. Outstanding choice of
colors!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Outspell
0 # Outspell 2020-07-25 18:21
These are in fact enormous ideas in regarding blogging.

You have touched some pleasant things here. Any
way keep up wrinting.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
elvenar
0 # elvenar 2020-07-25 20:20
What's up, I check your blogs like every week.
Your writing style is awesome, keep up the good work!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Visit this website
0 # Visit this website 2020-09-26 10:38
Howdy are using Wordpress for your site platform?

I'm new to the blog world but I'm trying to get started and set up my
own. Do you need any coding knowledge to make your
own blog? Any help would be really appreciated!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
MatthewRow
0 # MatthewRow 2020-10-16 22:43
https://www.smore.com/ag6h1
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Ashley
0 # Ashley 2020-10-22 17:50
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement
account it. Look advanced to far added agreeable from you!
However, how can we communicate?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
MatthewRow
0 # MatthewRow 2020-10-24 15:58
http://tinyweevil.eblog.hu/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Denniswouth
0 # Denniswouth 2020-10-31 15:50
found it for you
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Broderick
0 # Broderick 2020-11-13 01:04
This info is worth everyone's attention. When can I find out more?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit