Jak začít používat Trello a jeho nastavení

Napsal(a) Napsáno pátek, 06 září 2013 Zveřejněno v Rady a návody Přečteno 36247 krát
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

Pokud znáte Trello, tento průvodce vás provede celou registrací a základním nastavením všeho důležitého. Jestli Trello ještě neznáte, přečtěte si v našem předchozím článku, co je Trello. Pak už se jen zaregistrujete a krok po kroku si projdeme, co je třeba znát. Tento mocný nástroj řízení projektů je ale velmi intuitivní, nic složitého se tedy nebudete muset učit. V tomto návodu si ukážeme, jak se do Trella zaregistrovat a jak nastavit důležité.Registrace do Trella

První a jasný krok je registrace. Navštivte web trello.com a před vámi se zobrazí velká jednoduchá úvodní strana. Pro registraci klikněte kdekoliv na "SIGN UP" - ať už uprostřed nebo vpravo nahoře.

trello-1-registrace

Naprosto přehledná a jednoduchá, tlačítko "Sign up" pro registraci, které se vyskytuej dokonce dvakrát, skutečně nepřehlédnete.

Pak se ocitnete na registračním formuláři. Vyplňte jméno (Name), váš email (skutečný pro potvrzení) a heslo (Password). Po vyplnění klikněte na zelené tlačítko "Create New Account" - vytvořit nový účet.

trello-2-registrace2

Nechcete-li pole vyplňovat, můžete se zaregistrovat přes Google účet (Or sign up with: Google Account).

Hotovo, tím je registrace u konce. Pouze dokončete registraci potvrzení odkazu v emailu, který vám po registraci přijde na zadaný email. V emailu klikněte na Verify Address a pokud nejste, přihlašte se do Trella. 

trello-3-potvrzeni-mailu

Orientace v Trellu

Trello je velmi jednoduché. Tak jednoduché, že i úplný "neangličtinář" se zde ne neztratí, ale dokonce najde :)

Po prvním přihlášení na Trello se ihned dostanete na přehled vašich tabulí (Boards).

trello-4-popis

  • Na horní liště se světle hnědým pozadím je žádost o potvrzení naší emailové adresy. Zbavíme se jí odkliknutím tlačítka v mailu, který nám přijde
  • Šetý čtverec vpravo s písmenem "W" je náš současný profilový obrázek. Tvoří se automaticky a písmena jsou vždy iniciálny našeho jména (TJ pro Tomáš Janeček, W pro Webzpravodaj...). V nastavení účtu se dá snadno změnit - ukážeme si dále.
  • Menu pod vaším profilovým obrázkem také zobrazíte kliknutím na vaše iniciály úplně vpravo nahoře
  • V prostoru vlevo pod "My Boards" se zobrazují jednotlivé organizace, které jsme si vytvořily, a k nim příslušné tabule. Pro vrácení na tuto stránku stačí kliknout v pravém sloupci nebo úplně nahoře vpravo na "Boards"
  • Vpravo nahoře i v pravém sloupci najdete také upozornění na nové události (Notification; někdo vás přiřadil k nějaké kartičce, někdo okomentoval vaši kartičku apod.)
  • Vpravo nahoře i v pravém sloupci najdete svůj profil (Profile; ani jej nemusíte vyplňovat)

 Když se pak začnete Trello používat, ta samá stránka může vypadat třeba takto:

trello-5-pouzivane

Ani mé Trello není nijak plné, obsahuje pouze 5 tabulí. Počet i jejich názvy jsou jen na vás.

Nastavení Trella

Trello se snaží být co nejvíce přátelské k jeho uživatelům a proto žádné nastavení nevyžaduje. Přesto, chcete-li si změnit informace o vás, vaši profilovku, jméno nebo třeba heslo, musíte do Nastavení účtu ("Account Settings"). Buď na úvodní stránce trello.com kliknete vpravo dole na "Account Settings" rovnou, nebo z jakékoliv stránky či tabule kliknete na váš profilový obrázek (popř. písmeno) vpravo nahoře a vyjede vám naprosto identické menu jako je na úvodu - opět zvolíte "Account Settings", tedy nastavení účtu.

trello-6-nastaveni

 Když nastavení rozkliknete, otevřou se vám všechna dostupná nastavení

trello-7-stranka-nastaveni

V těchto nastaveních můžete vše vyobrazené dvěma kliknutími změnit - otevře se vám okénko, přepíšete co potřebujete a je nastaveno. 

Ukážeme si 3 nejdůležitější nastavení:

  • změna jména (Change Name, Initials, or Bio)
  • změna avataru/profilové fotky (Change Avatar)
  • změna hesla (Change Password)

Když kliknete na na jakoukoliv z těchto položek, vyjede vám malé okénku pro změnu nastavení. Co si přejete upravit upravte podle následujícího obrázku (klikněte pro zvětšení).

trello-8-detail-nastaveni

Většinu ostatních věcí pravděpodobně nemáte důvod měnit. Jedině e-mail, pro změnu e-mailu ale vyplňujete pouze jedno jediné políčko.

To je vše, co by vás před samotným používám mohlo zajímat. Nyní už nezbývá než přečíst poslední článek seriálu - "Návod na Trello - pracujte efektivně" a Trello budete mít v malíčku. 

 Naposledy změněno úterý, 10 září 2013 09:12

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...

Tomáš Janeček

Student aplikované informatiky na FIM UHK, nadšený do kódu všeho druhu, tvorby webových aplikací i webdesignu. Vytvořil jsem svůj blog tomasjanecek.cz kam taky občas píšu. Žiju sportem - volejbal, horské kolo, (orientační) běh..., počítači i hraním na sopránové ukulele.Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177