WiFi HotSpot

Napsal(a) Napsáno pátek, 21 červen 2013 Zveřejněno v Pojmy Přečteno 27304 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Je oblast či místo s veřejně dostupným internetem.

Častokrát označený samolepkou WiFi nebo HotSpot, aby bylo zřejmé, že se zde takové místo nachází a je možné tento veřejný internet využívat.SSID (název) bývá ve formátu hotspot.xxxxx, případně free wifi, apod.

Připojení bývá obvykle omezeno na určitou uživatelskou úroveň, resp. nikdo nepředpokládá, že si jdete do hospody stáhnout film. Zpravidla se rychlost pohybuje do 5mbit/s, přičemž vždy záleží na provozovateli hotspotu.

Připojení k hotspotu může být také časově omezené.

HotSpot můžete zachytit na veřejných místech, jako jsou restaurace, bary, hospody, kavárny, rekreační zařízení, nádraží, benzínové stanice, letiště.

K připojení potřebujete zařízení, které podporuje WiFi, tedy bezdrátový přenos, např. mobilní telefon, notebook, tablet, apod. a síťovou kartu nastavenou do režimu DHCP.

IPv4

Přístup do sítě:

Zabezpečený

  • Obsluha/majitel objektu Vám musí sdělit přístupové heslo, abyste byli schopni se k hotspotu připojit.
  • Připojení proběhne, ale při otevření prohlížeče budete dotázání na uživatelské jméno/heslo.
  • Potřeba certifikátu, případě kombinace všech variant.

Nezabezpečený

  • Připojení proběhne automaticky bez jakéhokoliv problému, bez nutnosti zadávat heslo nebo vyplňovat uživatelské jméno.

Kombinovaný

  • Připojení je možné, ale po otevření prohlížeče musíte potvrdit souhlas s určitými pravidly sítě/hotspotu, kde je znázorněna možnost připojit se i s uživatelským jménem/heslem.
  • Stejné jako předchozí, ale je možné se přihlásit i uživatelským jménem/heslem. Většinou to bývá k získání výhody oproti ostatním uživatelům a pravděpodobně se jedná o specifickou síť. Výhody mohou být například v časovém neomezení a ve vyšší rychlosti.

Placený

  • Připojení do sítě proběhne, ale při spuštění prohlížeče se Vám zobrazí možnost přístupu k internetu za poplatek. Většinou se jedná o letištní HotSpoty nebo různá rekreační zařízení, apod. Poplatek lze ve větší míře uhradit přímo přes Váš prohlížeč v tzv. intranetu, např. SMS zprávou, kartou, paypalem, apod. Na základě úspěšné platby je Vám povolen přístup do internetu

Neplacený

  • Připojení je neplacené a je řešeno formou zabezpečené/nezabezpečené/kombinované sítě.


Naposledy změněno pátek, 21 červen 2013 10:01

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...

Nejnovější od Jiří Havlík

Více z této kategorie: « Technologie WiFi 5GHz LAN »


Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177