Jak udělat Print Screen

Napsal(a) Napsáno středa, 19 červen 2013 Zveřejněno v Rady a návody Přečteno 145515 krát
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Nevíte jak sejmout aktuální podobu obrazovky? Tento článek Vám poradí jak vytvořit print screen vašeho monitoru. Překlad slov print screen znamená do slova "tisk obrazovky" a o to nám v podstatě i půjde. Pokud chceme někomu zaslat otisk obrazovky - vizuální podobu toho co vidíme na monitoru poslouží nám k tomu tlačítko PrtScr. 

 

Tuto techniku můžeme využít i při uložení informací o aktuálním stavu na monitoru, například výsledky výpočtů, naše IP adresy připojení, konfigurace PC při startu, apod.

print-screen

Tlačítko se nachází v pravé části, vedle funkčních kláves F1-F12 s nápisem PrtScr a patří do skupiny tzv. speciálních kláves. Mnoho lidí netuší k čemu je tlačítko určeno nebo jak se s ním pracuje a je to škoda, protože Vám může ulehčit hodně práce.

Při stisknutí tlačítka se uloží aktuální vizuální podoba obrazovky do schránky operačního systému. Schránku si můžeme představit jako dočasnou úložnu informací různých formátů. Důležité je zmínit, že pokud stiskneme tlačítko PrtScr podruhé, přepíše se nám původní (předešlý) obrázek a nahradíme ho tímto novým.

Obrázek tedy máme vyfocený a uložený ve schránce. Další postup se lehce odlišuje podle toho, jaký operační systém máme nainstalovaný na PC. Pokusím se popsat postupy pro systémy Windows XP a 7.

Pro uložení vyfoceného obrázku ze schránky se většinou používá Windows aplikace Malování, kterou si můžete tedy spustit. Nachází se v nabídce Start -> Všechny programy -> Příslušenství -> Malování.

Print screen - otisk obrazovky pro:

Systém Windows XP - screenshot

Pokročilé snímání obrazovky - program Gadwin

Systém Windows 7 - print screen - výstřižky

Mozilla Firefox - print screen - snímání obrazovky pomocí ScreenGrab

Zdroje

 

pNaposledy změněno čtvrtek, 20 červen 2013 12:19

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177