Nastavení FTP připojení

Napsal(a) Napsáno středa, 19 červen 2013 Zveřejněno v Rady a návody Přečteno 5198 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Tento návod Vám poradí jak nastavit FTP připojení ke vzdálenému serveru. Služba FTP připojení se využívá pokud potřebujete nahrát data na vzdálený počítač. Pro vytvoření FTP připojení potřebujete znát akorát adresu ftp serveru, uživatelské jméno a heslo. Pro zadání těchto dat slouží FTP klient například Total Commander.FTP protokol nám slouží k předávání dat po internetu. Tyto data (soubory .html, .php) můžeme i otevřít přes speciálního klienta (např. PSPad) a provádět změny přímo na serveru. Je to nejrychlejší a nejrozumnější možnost pro přenos většího objemu dat, ikdyž podstatným paramatrem je rychlost vašeho připojení k internetu.

Tuto služba se využívá pro nahrávání souborů a složek na hosting vašich webových stránek, nahrávání fotek, dokumentů, apod.

Pro připojení k FTP serveru je zapotřebí mít nainstalovaného klienta, který tuto službu podporuje. Většinou se jedná o aplikace, které mají strukturu souborového manažera. My si ukážeme jak se nastavuje FTP v programu Total Commander. Samozřejmě, že klientů existuje celá řada, ale nastavení se až od drobných maličkostí v zásadě neliší.

Co je potřeba pro vytvoření FTP připojení

  • hostitel - adresa FTP serveru
  • jméno uživatele - uživatelské jméno účtu
  • heslo - heslo účtu

Pokud tyto informace nemáte, obraťte se na poskytovatele FTP serveru.

Nastavení FTP u Total Commandera

Podmínky stahování a instalace programu, můžete najít na oficiálních stránkách Total Commanderu.

1) Spusťte program Total Commander a klikněte nahoře na záložku Síť -> Protokol FTP - připojit k serveru.. Otevře se Vám okno s nabídkou nastavení FTP serveru.

sit

 

2) Je zde zobrazen seznam serverů, které jsme si již vytvořili a máme k nim přístup. My si vytvoříme nové připojení, druhé tlačítko z prava.

pripojeni-k-serveru.jpg

 

3) Otevře se nám detail nového připojení a my zadáme název relace, který nám slouží pouze k zobrazení ve výpisu FTP serverů (viz. obrázek výše). Dále zadáme Hostitele (většinou začíná písmeny ftp. nebo je to IP adresa), Jméno uživatele a heslo. Obvykle je vhodné zaškrtnout pole Použít pasivní režim.

podrobnosti-o-pripojeni

 

4) Pro potvrzení údajů stiskněte tlačítko OK. Tím se vrátíte do seznamu vašich FTP serverů. Kliknete na tlačítko připojit a Total Commander Vás připojí na Vámi zadané údaje.

 Naposledy změněno středa, 19 červen 2013 15:13

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177