RSS čtečka

Napsal(a) Napsáno středa, 19 červen 2013 Zveřejněno v Pojmy Přečteno 5224 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

O RSS čtečkách jsem se již zmínil při vysvětlování pojmu - Co je to RSS?. Zde doplním některé informace, výhody a popíši jak pomocí RSS čtečky odebírat informace. V RSS čtečce nastavíte, které informační kanály chcete sledovat a čtečka Vám je bude automaticky uploadovat a zobrazovat v prohlížeči, aplikaci nebo e-mailovém klientu.RSS čtečka strácí význam, pokud prohlížíte mnoho serverů a procházíte mnoho informací. Technicky lze kanály určitě zprovoznit, ale výstup z RSS čtečky nebude mít přehlednou formu a bude vypadat spíš chaoticky.

Doporučuji tedy vybrat si pár základních a důvěryhodných zdrojů z různých zájmových oblastí a ty implementovat. Získáte tak přehled o informacích, které jsou pro Vás důležité a využijete celý potenciál RSS čtečky.

Jak odebírat RSS feed

RSS v prohlížeči - Seznam

Nejjednodušším odebíráním RSS kanálu pomocí RSS čtečky je prostřednictvím webového rozhraní.

Pokud máte například účet na www.seznam.cz, tak můžete odebírat své RSS zdroje právě zde.

Postup je jednoduchý:

  1. přihlašte se pod svým účtem na Seznamu
  2. dole klikněte na odkaz Nastavení
  3. zobrazí se Vám nabídka, kde si můžete přidat vlastní obsah pomocí RSS

Takto můžete mít své oblíbené zdroje stéle přístupné z jakéhokoliv PC, které má přístup na internet.

Výhodou je, že můžete RSS čtečku zobrazit na své zdi (pracovní ploše) po přihlášení na účet v Seznamu. Úplně stejně vlastně funguje integrace informačního portálu Novinky.cz, kterou také vidíte po přihlášení a zobrazení uvodní stránky vyhledávače Seznam.

RSS v prohlížeči - Google

Velice podobně jako RSS čtečka internetového vyhledávače Seznam funguje i RSS čtečka vyhledávače Google. Tato čtečka se jmenuje Google Reader. Po registraci nebo přihlášen se Vám zobrazí Google Reader, do kterého můžete pomocí tlačítka "Přihlásit" přidávat své RSS zdroje z internetu.

Google Reader je poněkud přehlednější a systematičtější než na konkurenčním Seznamu. Je to díky tomu, že máme všechny zdroje seřazeny přehledně v levé části prohlížeče. Další výhodou je možnost integrace se sociální sítí Google+.

Nevýhodou je oproti Seznamu absence zobrazení RSS zdrojů na přehledné pracovní ploše spolu s dalšími užitečnými aplikacemi (počasí, program, e-mailová schránka, apod.).

RSS jako aplikace - Feed Demon

Další možností jak integrovat své RSS zdroje je pomocí RSS aplikace. Existuje jich celá řada, ale mezi nejznámější a nejpoužívanější patří Feed Demon. Po stáhnutí a instalaci Vám program nabídne synchronizaci čtečky se čtečkou Google Reader. Následující obrázek znázorňuje uživatelské prostředí aplikace Feed Deamon.

feed-deamon

Prostředí je velice přehledné. RSS zdroje jsou seřazeny v levé horní části podle abecedy. Po kliknutí na konkrétní informační zdroj se zobrazí nové příspěvky. Počet nových příspěvků je vždy v modré závorce vedle RSS zdroje. Zobrazí se nám úvodníky nových článků. Po kliknutí na některý z nich se integruje jádro prohlížeče Internet Explorer do aplikace a zobrazí celý článek.

Zdroje

 Naposledy změněno čtvrtek, 20 červen 2013 09:29

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177