RSS čtečka strácí význam, pokud prohlížíte mnoho serverů a procházíte mnoho informací. Technicky lze kanály určitě zprovoznit, ale výstup z RSS čtečky nebude mít přehlednou formu a bude vypadat spíš chaoticky.
Doporučuji tedy vybrat si pár základních a důvěryhodných zdrojů z různých zájmových oblastí a ty implementovat. Získáte tak přehled o informacích, které jsou pro Vás důležité a využijete celý potenciál RSS čtečky.
Jak odebírat RSS feed
RSS v prohlížeči - Seznam
Nejjednodušším odebíráním RSS kanálu pomocí RSS čtečky je prostřednictvím webového rozhraní.
Pokud máte například účet na www.seznam.cz, tak můžete odebírat své RSS zdroje právě zde.
Postup je jednoduchý:
- přihlašte se pod svým účtem na Seznamu
- dole klikněte na odkaz Nastavení
- zobrazí se Vám nabídka, kde si můžete přidat vlastní obsah pomocí RSS
Takto můžete mít své oblíbené zdroje stéle přístupné z jakéhokoliv PC, které má přístup na internet.
Výhodou je, že můžete RSS čtečku zobrazit na své zdi (pracovní ploše) po přihlášení na účet v Seznamu. Úplně stejně vlastně funguje integrace informačního portálu Novinky.cz, kterou také vidíte po přihlášení a zobrazení uvodní stránky vyhledávače Seznam.
RSS v prohlížeči - Google
Velice podobně jako RSS čtečka internetového vyhledávače Seznam funguje i RSS čtečka vyhledávače Google. Tato čtečka se jmenuje Google Reader. Po registraci nebo přihlášen se Vám zobrazí Google Reader, do kterého můžete pomocí tlačítka "Přihlásit" přidávat své RSS zdroje z internetu.
Google Reader je poněkud přehlednější a systematičtější než na konkurenčním Seznamu. Je to díky tomu, že máme všechny zdroje seřazeny přehledně v levé části prohlížeče. Další výhodou je možnost integrace se sociální sítí Google+.
Nevýhodou je oproti Seznamu absence zobrazení RSS zdrojů na přehledné pracovní ploše spolu s dalšími užitečnými aplikacemi (počasí, program, e-mailová schránka, apod.).
RSS jako aplikace - Feed Demon
Další možností jak integrovat své RSS zdroje je pomocí RSS aplikace. Existuje jich celá řada, ale mezi nejznámější a nejpoužívanější patří Feed Demon. Po stáhnutí a instalaci Vám program nabídne synchronizaci čtečky se čtečkou Google Reader. Následující obrázek znázorňuje uživatelské prostředí aplikace Feed Deamon.
Prostředí je velice přehledné. RSS zdroje jsou seřazeny v levé horní části podle abecedy. Po kliknutí na konkrétní informační zdroj se zobrazí nové příspěvky. Počet nových příspěvků je vždy v modré závorce vedle RSS zdroje. Zobrazí se nám úvodníky nových článků. Po kliknutí na některý z nich se integruje jádro prohlížeče Internet Explorer do aplikace a zobrazí celý článek.
Zdroje