Jak zjistit heslo na WiFi (WEP, WPA)

Napsal(a) Napsáno pátek, 21 červen 2013 Zveřejněno v Rady a návody Přečteno 32036 krát
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Téměř každý již někdy řešil zapomenutí hesla do bezdrátové sítě.

Pokud je heslo zcela ztraceno, tzn. nemáte ho ani uloženo v notebooku, pak se budete muset připojit do routeru přes kabel a heslo nastavit znovu. Tento postup popisujeme v článku Jak se připojit na router.

Pokud je heslo uloženo v notebooku nebo v PC v zašifrované formě, pak lze použití program WirelessKeyView od firmy Nirsoft.Stáhnout ho můžete například z tohoto odkazu: WirelessKeyView (pro 64bitové OS zde).

Použití programu je velice jednoduché. Jednoduše ho spustíte a hesla do WiFi sítě se Vám zobrazí v tabulce. Touto metodou zjistíte hesla při zvoleném šifrování WEP, WPA a WPA2.wirelesskeyview

Co je to WEP?

Každou WiFi síť je nutné šifrovat, jinak se na váš bezdrátový router připojí každý kolemjdoucí. Šifrování WEP (Wired Equivalent Privacy) je zastaralý, dnes se už přiliš nepoužívá. Lze ho totiž velice snadno prolomit pomocí hackovacích utilit, jako např. CommView.

Co je to WPA?

WPA (Wi-Fi Protected Access) je nástupce šifrování WEP. Používá se od roku 2002. I toto šifrování bylo později prolomeno a dnes se používá WPA2.

Co je to WPA2?

Nejmodernější šifrování WiFi sítě. Používá se od roku 2004 a od roku 2006 je jeho implementace ve všech síťových zařízeních povinná. Bohužel ani tento druh šifrování již dnes není 100% bezpečný.Naposledy změněno pátek, 21 červen 2013 14:40

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...

Marián Hudec

Ing., absolvent ČVUT FEL se zaměřením na softwarové inženýství. Od roku 2003 ředitelem firmy EO COMPUTERS, která se zabývá prodejem a servisem výpočetní techniky (WWW.EO.CZ).
 

Prodej PC - eshop          Servis PC          Internet, počítače, tvorba WWWKomentáře   

 
Peter Král
0 # Peter Král 2017-01-17 10:51
Dobrý den,
poučný článek, bohužel funguje jen na zabezpečení WPA2-personal. Hledám (a zatím jsem nenašel), jak zjistit heslo v případě WPA2-enterprise . Mám připojenou wifi v zaměstnání právě pomocí druhé varianty (automatické připojování), čili přihlašovací údaje někde ve W10 musí být uložené. Bohužel se mi žádným způsobem nedaří zjistit login a heslo (které si samozřejmě už nepamatuji). P.K.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
easy repair ha
0 # easy repair ha 2017-12-06 02:51
This is really attention-grabb ing, You're an excessively skilled blogger.
I have joined your feed and stay up for in the hunt
for more of your excellent post. Also, I've shared your web site
in my social networks

my page - easy repair ha
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit