Jak nastavit domovskou stránku v prohlížeči

Napsal(a) Napsáno pondělí, 24 červen 2013 Zveřejněno v Rady a návody Přečteno 7081 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

V tomto článku si ukážeme, jak nastavit domovskou stránku v nejpoužívanějších prohlížečích. Možností na změnu domovské stránky je několik a většina prohlížečů umožňuje i vložení několika domovských stran (tzn. při spouštění se otevře více záložek), my si však ukážeme vždy nejjednodušší a nejrychlejší variantu.Nastavení domovské stránky v prohlížeči Mozilla Firefox

Zadejte adresu stránky, kterou chcete mít jako domovskou (zadáním do adresního pole nebo např. CTRL+L a vypsat adresu a stisknout ENTER). Poté myší přetáhněte ikonu před URL adresou do "domečku" viz. obrázek. Firefox disponuje mnoha variantami vzhledu, takže váš prohlížeč nemusí vypadat přesně jako na obrázku a ikona "domeček" může být jinde, ale princip zůstavá stejný.

Pozn: Přetažením myši rozumějme kliknutí a držení levého tlačítka a po přetáhnutí do cíle levé tlačítko uvolnit.

homepage1

Nastavení domovské stránky v prohlížeči Internet Explorer

Zadejte adresu stránky, kterou chcete mít jako domovskou (zadáním do adresního pole nebo např. CTRL+L a vypsat adresu a stisknout ENTER). Poté kliknout myši na šipku hned vedle ikony domečku (1) a po rozbalení menu zvolte položku Přidat nebo změnit domovskou stránku... (2). Vyskočí další nabídka, kde zvolte první řádek a klikněte na tlačítko ANO.

homepage2

homepage3

Nastavení domovské stránky v prohlížeči Google Chrome

U prohlížeče Chrome je to o trochu složitější. Klikněte na tlačítko dle obrázku, vyberte Nastavení.

homepage4

 

Na stránce Nastavení zvolte Otevřít konkrétní stránku (1) a poté klikněte na modrý odkaz Skupina stránek (2).

homepage5

 

A na další stránce máte dvě možnosti. Buď kliknout na tlačítko Použít aktuální stránky (tímto zvolíte za domovské stránky veškere adresy, které máte otevřené v panelech. Nebo vyplnit ručně URL adresy (1) požadovené stránky a kliněte na OK (2).

homepage6

 

Nastavení domovské stránky v prohlížeči Opera

V internetovém prohlížeči Opera nastavíte domovskou stránku velice rychle. Stiskněte kombinaci kláves CTRL+F12 a v nově otevřeném okně buď klikěte na tlačítko Použít stávající (1) čímž nastavíte jako domovskou stránku adresu, kterou máte nyní otevřenou. Nebo vyplňte adresu ručně (2) a poté klikněte na tlačítko OK.

homepage7Naposledy změněno pondělí, 24 červen 2013 09:27

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...

Marián Hudec

Ing., absolvent ČVUT FEL se zaměřením na softwarové inženýství. Od roku 2003 ředitelem firmy EO COMPUTERS, která se zabývá prodejem a servisem výpočetní techniky (WWW.EO.CZ).
 

Prodej PC - eshop          Servis PC          Internet, počítače, tvorba WWWWarning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177