Napsal(a) Napsáno pondělí, 07 listopad 2016 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Dne 8. dubna 2014 byla definitivně ukončena podpora operačního systému Windows XP. Vyjímkou jsou tzv. Embedded POSReady, které se využívají v průmyslu, v terminálech, bankomatech apod. Pro tyto operační systémy prodloužil Microsoft podporu do roku 2019.

Napsal(a) Napsáno pondělí, 31 říjen 2016 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

LCD displej je citlivé a hlavně křehké zařízení. Pokud vám spadne notebook, tablet nebo mobilní telefon na hranu je poměrně velká šance, že se na něm utvoří pavučina a máte `vyděláno`. U většiny tabletů a mobilů je výměna natolik drahá, že se oprava nevyplatí, ale u notebooků je oprava prasklého displeje poměrně rentabilní.- Obvyklá cena za výměnu se pohybuje kolem 3000 Kč a v případě, že se o výměnu pokusíte sami, bude cena ještě o trochu nižší.

Napsal(a) Napsáno pondělí, 24 říjen 2016 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Při výběru LCD monitoru je třeba sledovat nejen cenu, vzhled a úhlopřičku, ale druh LCD panelu. Právě tento parametr určuje barevnost a kontrast zobrazení. Jelikož se v současné době používá při výrobě panelů více než 10 druhů různých technologií, bylo by dobré v tom udělat trochu jasno.

Napsal(a) Napsáno pondělí, 17 říjen 2016 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Ve verzi Windows 8.1 je sice tlačítko start vráceno, nicméně do jejho původní funkčnosti to má skutečně daleko. Konzervativnější uživatele (asi většina) uvítá jistě plnohodnostné tlačítko start a to vám umožní software, jehož funkce popisuji níže.

Napsal(a) Napsáno středa, 28 září 2016 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Nejběžnější formou komprese je ZIP, který je podporován již samotným operačním systém Windows a tedy není třeba instalovat další pomocné programy na rozbalní tohoto archívu.

Napsal(a) Napsáno úterý, 26 červenec 2016 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

BSoD (Blue Screen of Death nebo-li modrá obrazovka smrti) je výraz, který se používá, když operační systém Windows totální zkolabuje. Zobrazí se nenáviděná modrá stránka a s PC již nelze dál pracovat. Modrou obrazovku může způsobovat chyba hardwaru i softwaru, lzn. např. vadná RAM paměť nebo např. poškozené ovladače.

Napsal(a) Napsáno úterý, 02 únor 2016 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Vyscreenovat obrazovku na mobilu byl dříve nadlidský úkol. Naštěstí dnes je to mnohem jednodušší. Přesto je tu jedna nepříjemnost – pořízení screenshotu se nedělá stejně na každém zařízení. V tomto článku se dozvíte několik způsobů, jak screen obrazovky pořídit.

Napsal(a) Napsáno úterý, 24 listopad 2015 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(6 hlasů)

Potřebujete najít kvalitní obrázek, např. na svůj web? Chcete jej zdarma využívat, nakládat s ním dle libosti a neporušit přitom autorská práva?

Pak jste tu správně. Důležité je hlavně ohlídat si licence k obrázkům.

Napsal(a) Napsáno úterý, 03 listopad 2015 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Založili jste novou Facebook stránku a chcete začít sbírat fanoušky? Pozvěte své přátelé, aby "lajkli" vaší stránku.

Jak na to? Dozvíte se v článku.

Napsal(a) Napsáno pátek, 25 září 2015 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Většině z nás se to už stalo. Uznáme za vhodné trochu pročistit počítač, zkratkou shift + delete mažeme nepotřebné složky a soubory čímž zároveň vysypeme koš. Stačí ale chvilka nepozornosti, smažeme něco, co jsme nechtěli, a katastrofa je na světě. Nebo ne? Tento návod vám vysvětlí, jak obnovit smazaná data.