Napsal(a) Napsáno čtvrtek, 26 únor 2015 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Chcete otevřít prohlížeč a místo domovské stránky zde mít naposledy otevřené stránky z minula?
Už nechcete zpětně dohledávat stránky v historii, které jste si zapomněli přidat do oblíbených?

Snadná pomoc. Čtěte dál a vše nastavíte během chvilky. Zde najdete nastavení pro 4 nejpoužívanější prohlížeče. Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera a Internet Explorer.

Napsal(a) Napsáno čtvrtek, 18 prosinec 2014 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Kdo jsou moji návštěvníci? Jaké mají potřeby? Jaké řeší problémy? Na tyto otázky by měl umět odpovědět každý majitel webu nebo e-shopu. Většinou máme pouze hrubou představu o věkovém rozmezí návštěvníků, max. o jejich zámožnosti. To však obvykle nestačí.

Napsal(a) Napsáno pondělí, 09 září 2013 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)

Trello získává na popularitě a s přibývajícím počtem uživatelů přibývají i ti čeští. A pro ty, kteří si s Trellem kvůli angličtině či něčemu jinému zkrátka neporadí, jsou naše články. Nejprve jsme si pověděli, co je Trello, a pak ukázali, jak se do Trella zaregistrovat a jak ho nastavit. Nyní si posvítíme na samotné používání Trella - od tvorby organizace, nové tabule a lístečků / kartiček až po přiřazování uživatelů a nastavování barevných štítků.

Napsal(a) Napsáno pátek, 06 září 2013 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

Pokud znáte Trello, tento průvodce vás provede celou registrací a základním nastavením všeho důležitého. Jestli Trello ještě neznáte, přečtěte si v našem předchozím článku, co je Trello. Pak už se jen zaregistrujete a krok po kroku si projdeme, co je třeba znát. Tento mocný nástroj řízení projektů je ale velmi intuitivní, nic složitého se tedy nebudete muset učit. V tomto návodu si ukážeme, jak se do Trella zaregistrovat a jak nastavit důležité.

Napsal(a) Napsáno úterý, 03 září 2013 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(34 hlasů)

Chcete jezdit na kole nebo běhat a pořídit si záznam trasy, změřit délku trasy, čas a třeba navíc i počítat spálené kalorie? Pak je Endomondo Sports Tracker pro vás to ideální. Aby toho nebylo málo, dokonce vám podle vaší tělesné stavby určí, kolik jste toho vypotili. A ke všemu vás dokáže motivovat - ukazuje vám vaše aktuální rekordy v jednotlivých sportech, abyste je sami chtěli překonat. Sdílí vaše výsledky na Facebook a sám je takovou menší sociální sítí. A dá se používat i bez internetu a GPS - takové je Endomondo pro Android a iOS, které je k dispozici i ve verzi zdarma.

Napsal(a) Napsáno čtvrtek, 29 srpen 2013 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(11 hlasů)

Vrtá vám hlavou, jak mít ve svém e-mailovém podpise pěkný text, který má styl a třeba i obrázek? Ať už chete mít v podpisu firemní logo nebo jen chcete mít svůj automaticky vkládaný podpis pěkný, návod najdete zde. Sice je mířený především pro emailového klienta Mozilla Thunderbird, ale velmi podobný postup bude i např. v Microsoft Outlook i jiných programech tohoto typu.

Napsal(a) Napsáno čtvrtek, 08 srpen 2013 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Už jste si někdy lámali hlavu s tím, jak otevřít daný soubor v nějakém konkrétním programu? A ono to nešlo, i když jste měli nainstalovaný vhodný program pro daný typ souboru? Už si hlavu nelamte, přečtěte si náš návod. K dispozici vám jsou hned 3 různá řešení a vždy dosáhnete stejného požadovaného výsledku.

Napsal(a) Napsáno čtvrtek, 08 srpen 2013 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Soubory CSV (*.csv) nejsou nic jiného než velmi jednoduché tabulky. Zkratka CSV pochází z anglického "Comma-Seperated Values", čili hodnoty oddělené čárkami - nic jiného, čirá jednoduchost. A to je přesně to, co dělá tyto tabulky tak často používanými - např. při hromadném exportu dat z webových aplikací. 

Napsal(a) Napsáno neděle, 30 červen 2013 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(8 hlasů)

Děti nemají rády knihy bez obrázků z nějakého důvodu - neupoutají je. Obrázky hýbou světem už od našeho dětství a i v dnešní době počítačů mají čím dál větší význam. Ikony téměř všech složek jsou ve Windows stejné a proto musíme pracně číst názvy. Není nad to mít rychlý přehled, tak proč si neodlišit právě ikony, nebo si alepoň nezkrášlit obrázky u aplikací a složek? Odpověď bychom hledali těžko, zvlášť, když je to tak jednoduché. Tak pojďme na to.

Napsal(a) Napsáno pondělí, 24 červen 2013 Zveřejněno v Rady a návody
Ohodnotit tuto položku
(10 hlasů)

Pojem server někomu neříká vůbec nic, někdo tuší, jiný ví, a jistě je také někdo, kdo by chtěl vědět více. Abychom mohli něco zkoušet na serveru, musíme být stále připojení k internetu, což byl, pro někoho stále je, problém. Proto apache friends (apačští přátelé) vytvořili projekt XAMPP, který umožňuje snadno a rychle vytvořit server z jakéhokoliv počítače a přímo na něm testovat weby, webové aplikace, redakční systémy a další software bez jakýchkoliv omezení operačního systému nebo uživatele. A pokud nevíte, jak si s XAMPPem poradit, následující text by vám měl pomoci.