Windows XP - print screen - otisk obrazovky

Napsal(a) Napsáno středa, 19 červen 2013 Zveřejněno v Rady a návody Přečteno 60246 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Pokud máte ještě na vašem PC nainstalovaný systém Windows XP, tak tento článek Vám poradí jak sejmout otisk obrazovky. Příčinou toho, že se jedná o starší verzi systému, je provedení jednodušší a neskýtá žádné doplňující uživatelské funkce pro práci s tlačítkem print screen.Po stisknutí klávasy PrtScr uložíme obrazovku do schránky. Ve schránce se tak bude nacházet přesná kopie obrazovky, která je před vámi. Otevřeme grafický editor - Malování a stiskneme kombinaci kláves Ctrl + V (V - vložit). Vloží se nám přesná podoba obrazovky, tak jak vypadala při stisknutí klávesy PrtScr.

Pomocí nástrojů v Malování lze libovolně upravovat obrázek a doplňovat ho například o popisné (textové) informace.

windows-xp-otisk-obrazovky

Pro uložení tohoto obrázku volíme kombinaci kláves Ctrl + S (save - uložit) nebo pomocí nabídky Soubor -> Uložit jako... viz. obrázek. V okně zadáme jméno obázku a formát ve kterém se má uložit. V tomto případě budeme volit nejspíš formát .jpg (.jpeg).

Shrnutí

  • stisknout PrtScr
  • spustit Malování
  • kombinace Ctrl + V
  • uložit obrázek

 Naposledy změněno čtvrtek, 20 červen 2013 12:09

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...Warning: Creating default object from empty value in /pub/jiranwa/webzpravodaj.cz/web/www/plugins/system/t3/includes/joomla25/modulehelper.php on line 177